12η αγωνιστική

*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΤΖΕΤΖΟΥ ΓΙΟΥΝΑΙΤΕΝΤ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Ποχάνγκ με σκορ 2-1, στα πλαίσια της 11ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Μπάεκ Σανγκ-Ντονγκ στο 24’, όμως ισοφαρίστηκαν από το αυτογκόλ του Χα Τσνγκ-Ράε στο 49’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον Κιμ Μπονγκ-Σου στο 56’.

Τρίτη σερί νίκη για τη Τζετζού Γιουνάιτεντ με μια πολύ αποτελεσματική εμφάνιση. Παρά την έντονη πίεση που δέχθηκε και το γεγονός ότι έμεινε πίσω στο σκορ στο πρώτο μέρος, κατάφερε στην επανάληψη να ανατρέψει το εις βάρος της σκορ, εκμεταλλευόμενη τις ευκαιρίες που δημιούργησε.

Να παραμείνει στο δρόμο των νικών είναι ο στόχος της σήμερα, έχοντας βρει ρυθμό στα τελευταία της παιχνίδια. Δυνατή μεσοεπιθετικά, σκοράρει σχεδόν μόνιμα, αλλά υστερεί αμυντικά, με αποτέλεσμα να δέχεται συχνά γκολ. Δεν έχει εκμεταλλευτεί ιδιαίτερα την έδρα της μέχρι στιγμής, καθώς μετράει μόλις μία νίκη στα πέντε ματς που έχει δώσει.

Τζετζού Γιουνάιτεντ Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΙΝΤΣΕΟΝ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Σουγουόν με σκορ 0-1, στα πλαίσια της 11ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε ο Λι Κι-Τζε στο 30’.

Καλή εμφάνιση, αλλά χωρίς το επιθυμητό αποτέλεσμα για την Ιντσεόν. Δημιούργησε πολλές ευκαιρίες και απείλησε με τις περισσότερες από αυτές την αντίπαλη εστία, όμως δεν μπόρεσε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα. Αντιθέτως οι φιλοξενούμενοι αποδείχθηκαν άκρως αποτελεσματικοί, αφού βρήκαν τρόπο να πάρουν προβάδισμα στο σκορ από το πρώτο ημίχρονο.

Μια πιο αποτελεσματική εμφάνιση θα χρειαστεί σήμερα, προκειμένου να περάσει από την έδρα της Σουγουόν. Πολλά τα σκαμπανεβάσματα στην απόδοσή της, δεν έχει καταφέρει να βρει ρυθμό μέχρι στιγμής, ενώ τα πολλά προβλήματα που βγάζει αμυντικά της έχουν κοστίσει σε αρκετές περιπτώσεις.