* Η Γεωργία έχει εξασφαλίσει την 1η θέση και το Γιβραλτάρ θα τερματίσει τελευταίο στον όμιλο, ανεξαρτήτως σημερινού αποτελέσματος

* Στον 1ο γύρο (02/06): Γεωργία – Γιβραλτάρ 4-0

Δείτε τα Προγνωστικά Nations League

ΓΙΒΡΑΛΤΑΡ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα (5-1) από τη Βουλγαρία. Ο Άντοβ άνοιξε το σκορ στο 23ο λεπτό και ο Τσιπολίνα ισοφάρισε για το Γιβραλτάρ στο 26’. Ο Ντεσπόντοφ (36’) ανέκτησε το προβάδισμα των Βούλγαρων, ο Κίριλοφ έκανε το 3-1 στο 52’, ο Στεφάνοφ σκόραρε το 4ο γκολ τρία λεπτά αργότερα και στο 81’ ο Πέτκοφ διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Μία ακόμη ήττα για το Γιβραλτάρ την Παρασκευή στο Ράζγκραντ, μία ακόμη εκτός έδρας συντριβή για το αδύναμο σύνολο από τη νοτιοδυτική γωνιά της Ευρώπης.

Προσωρινή η αντίδραση που έβγαλε απέναντι στους Βούλγαρους, ισοφάρισε γρήγορα με τον στόπερ/αρχηγό του, στην συνέχεια όμως αποτυπώθηκε η ποιοτική διαφορά ανάμεσα στις δύο ομάδες.

Υποβιβάστηκε και μαθηματικά πλέον στην 4η κατηγορία του Nations League, με μόλις έναν πόντο συγκομιδή στον όμιλο, από το εντός έδρας 1-1 με τη Βουλγαρία τον περασμένο Ιούνιο. Έφτασε τα 17 επίσημα παιχνίδια δίχως νίκη (0-3-14), η τελευταία του νίκη χρονολογείται τον Οκτώβριο του 2020 στο Λιχτενστάιν (0-1).

ΓΙΒΡΑΛΤΑΡ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Over 2.5 τα 13/15 τελευταία επίσημα παιχνίδια του

* No Goal τα 7/9 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια του

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΓΕΩΡΓΙΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη (2-0) επί της Βόρειας Μακεδονίας. Με αυτογκόλ στο 35’ προηγήθηκαν οι Γεωργιανοί και στο 64’ ο Κβαρατσκέλια διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Κβαρατσκέλια λαμπρός την οδηγεί! Η Γεωργία έκανε την τέταρτή της νίκη στον όμιλο την Παρασκευή κι εξασφάλισε την άνοδό της στη Β΄κατηγορία του Nations League!

Με σκόρερ και κορυφαίο της παίκτη για ακόμη μία φορά τον σταρ της Νάπολι κέρδισε τη Βόρεια Μακεδονία και συνάμα έφτασε τα 9 παιχνίδια δίχως ήττα (7-2-0) η ομάδα του Βίλι Σανιόλ. Δίκαιη νίκη, ήταν πιο απειλητική γενικά στο ματς, αλλά χρειάστηκε και καίριες επεμβάσεις του κίπερ Μαμαρντασβίλι (Βαλένθια).

Αναμένεται rotation από τον Σανιόλ σήμερα, αφού δεν υπάρχει απτό βαθμολογικό κίνητρο και η δυναμική του αντιπάλου το επιτρέπει.