*Στην κανονική διάρκεια: Μπρνο – Γιάμπλονετς 1-2 και Γιάμπλονετς – Μπρνο 3-1

*4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με goal/goal και Over 2,5

*Μόλις μία φορά δεν έχει κερδίσει την Μπρνο η Γιάμπλονετς στα επτά τελευταία μεταξύ τους (6-0-1).

ΓΙΑΜΠΛΟΝΕΤΣ

Προηγούμενο ματς: Σε ένα άκρως ισορροπημένο παιχνίδι, έμεινε στο 1-1 απέναντι στην Μπάνικ Οστράβα εντός έδρας την περασμένη αγωνιστική των πλει οφ. Προηγήθηκε με πέναλτι στο 35′, αλλά ισοφαρίστηκε στο 51′.

Από ένα ημίχρονο είχαν οι δύο ομάδες στο παιχνίδι απέναντι στην Μπάνικ, η ίδια ήταν πιο κινητική στο πρώτο και κατάφερε να πάρει το προβάδισμα, ωστόσο στην επανάληψη μπήκε νωχελικά και το πλήρωσε. Μπορεί να έπεσε από την κορυφή των πλέι άουτ, ωστόσο συνεχίζει να ελέγχει την κατάσταση αναφορικά με την αποφυγή των πλέι άουτ (+6). Με νίκη σήμερα, σώζεται και μαθηματικά. Πάντα εκτός οι Μαλίνσκι, Κρατοχβίλ, Χούσκα και Κρομπ.

Γιάμπλονετς Στατιστικά

*Τα οκτώ τελευταία παιχνίδια της έληξαν με goal/goal

*5/7 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με άσο στο πρώτο ημίχρονο

ΜΠΡΝΟ

Προηγούμενο ματς: Εμφανώς κατώτερη των προσδοκιών στο πολύ χρήσιμο παιχνίδι απέναντι στην Παρντούμπιτσε, δίκαια ηττήθηκε εντός έδρας με 0-2. Έμεινε πίσω στο σκορ στο 34′, έχασε δύο πέναλτι (67′, 75′) στο δικό της καλό διάστημα, και στα χασομέρια (90+6′) υπέστη το τελικό χτύπημα.

Είναι η μοναδική ομάδα των πλέι οφ που έχει εκκινήσει την ειδική αυτή διαδικασία με δύο σερί ήττες, μάλιστα χωρίς να σκοράρει σε κανένα από τα δύο παιχνίδια. Ειδικά απέναντι στην Παρντουμπίτσε, τα δύο πέναλτι που έχασε ίσως αποδειχθούν καθοριστικά. Για καλή της τύχη έχασε η Ζλιν και διατηρεί το +4 αλλά δύσκολο να αποφύγει τα μπαράζ με την εικόνα που παρουσιάζει. Δεν είναι διαθέσιμοι για σήμερα οι Σουράλ και Παχλόπνικ.