*2η αγωνιστική της 1ης προκριματικής φάσης του EURO2022 U19.

*Γκρουπ 4 ομάδων, με μονά παιχνίδια, 3 για κάθε ομάδα.

*Προκρίνονται απευθείας οι 2 πρώτες ομάδες από κάθε όμιλο.

*Προκρίνεται και η καλύτερη 3η, αυτή που έχει το καλύτερο ρεκόρ απέναντι στις 2 πρώτες ομάδες του γκρουπ της.

*Σε περίπτωση ισοβαθμίας, το κριτήριο που καθορίζει την τελική κατάταξη είναι οι αγώνες μεταξύ των ισόβαθμων ομάδων.

*Αναμετρώνται για πρώτη φορά στην ιστορία τους.

ΓΕΩΡΓΙΑ U19 ΑΝΑΛΥΣΗ

Αναδείχθηκε ισόπαλη χωρίς τέρματα με την Ουαλία, στα πλαίσια της 1ης αγωνιστικής των ομίλων. Σε ένα ισορροπημένο παιχνίδι, με αρκετές ευκαιρίες εκατέρωθεν, καμία ομάδα δεν κατάφερε να επιβληθεί της άλλης, με τις άμυνες τους να αποφεύγουν τα μοιραία λάθη και το 0-0 να μένει μέχρι τέλους.

Παρέμεινε αήττητη για 9ο συνεχόμενο παιχνίδι (φιλικά και επίσημα), έχοντας ρεκόρ 8-1-0 στο διάστημα αυτό. Έχει σκοράρει στα 9 από τα τελευταία 10 παιχνίδια της. Με την ισοπαλία που απέσπασε έμεινε στο -2 από την 1η Νορβηγία, την οποία αντιμετωπίζει την τελευταία αγωνιστική.

Χωρίς απουσίες θα παραταχθεί στη σημερινή αναμέτρηση.

Προηγούμενο ματς: Λευκή ισοπαλία (0-0)με την Ουαλία.

Γεωργία U19 Στατιστικά

*Over2.5 γκολ στα 3/5 τελευταία παιχνίδια της. (Δες το στην Interwetten)

*G/g στα 3/5 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΚΟΣΟΒΟ U19 ΑΝΑΛΥΣΗ

Γνώρισε βαριά ήττα με 3-0 από τη Νορβηγία, στα πλαίσια της 1ης αγωνιστικής των ομίλων. Ήταν κατώτερο των περιστάσεων καθόλη τη διάρκεια του παιχνιδιού και έμεινε πίσω στο σκορ ύστερα από λάθος του, με τους Νορβηγούς να κάνουν το 1-0 ύστερα από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 44′. Παράσταση για ένα ρόλο και το 2ο ημίχρονο, με τον Φιαμπέμα να ολοκληρώνει το προσωπικό του χατ-τρικ διαμορφώνοντας το τελικό 3-0 με 2 γκολ σε 10 λεπτά (66′, 75′).

Αγνοεί τη νίκη εδώ και 9 παιχνίδια (φιλικά και επίσημα). Βρίσκεται στην τελευταία θέση του γκρουπ και το έργο του για πρόκριση στην επόμενη φάση είναι πολύ δύσκολο.

Δεν αναφέρεται καμία απουσία για τη σημερινή αναμέτρηση.

Προηγούμενο ματς: Βαριά ήττα με 3-0 από τη Νορβηγία.