*Προκριματικά του EURO 2023 που θα διεξαχθεί στη Μάλτα.

*Οι ομάδες είναι χωρισμένες σε 13 γκρουπ. Οι δύο πρώτες του κάθε ομίλου προκρίνονται στην Elite Round, όπου βρίσκεται ήδη η Πορτογαλία. Προκρίνεται επίσης, η καλύτερη τρίτη, η οποία θα έχει την καλύτερη συγκομιδή έναντι των δύο πρώτων του ομίλου της.

*Τα παιχνίδια του 12ου ομίλου διεξάγονται στη Γερμανία.

ΓΕΡΜΑΝΙΑ U19 ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε της Αρμερνίας U19 με σκορ 5-0, για την προκριματική φάση του Euro. Στο 24’ ο Γκρούντα σκόραρε για το 1-0 και στο 33’ ο Ντάμαρ έκανε το 2-0 του ημιχρόνου. Στο 69’ ο Τοπ με εκτέλεση πέναλτι έκανε το 3-0 και στο 79’ ο ίδιος παίκτης ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 4-0. Στο 89’ ο Ούλραϊχ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Η Γερμανία U19 ξεκίνησε ιδανικά την πορεία της στον όμιλο, καθώς επικράτησε της Αρμενίας U19 (5-0) με χαρακτηριστική άνεση, έχοντας και το πλεονέκτημα ότι οι αγώνες διεξάγονται στη χώρα της. Εκ των πρωταγωνιστών για το συγκρότημα του Στράισμπιρ ο 18χρονος επιθετικός Τοπ, της Σάλκε, ο οποίος σκόραρε δύο τέρματα και έδωσε μία ασίστ. Η Γερμανία U19 δεν αναμένεται να αντιμετωπίσει προβλήματα για την πρόκριση στην επόμενη φάση.

Γερμανία U19 Στατιστικά

*4/6 αναμετρήσεις έληξαν με goal/goal

*3/5 παιχνίδια είχαν over 3.5 τέρματα

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΛΕΥΚΟΡΩΣΙΑ U19 ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχτηκε ισόπαλη με σκορ 1-1 και αντίπαλο τη Σλοβακία U19 για την προκριματική φάση του Euro. Στο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες δεν αξιοποίησαν τις ευκαιρίες που δημιούργησαν και έμειναν στο μηδέν. Στο 46’ ο Σουμάνσκι έκανε το 1-0 και στο 53’ ο Γκάιντος ισοφάρισε σε 1-1.

Η Λευκορωσία U19 μπορεί να μην είναι από τις ομάδες που αναμένεται να πρωταγωνιστήσουν στον 12ο όμιλο, καθώς έχει να αντιμετωπίσει Σλοβακία, Γερμανία και Αρμενία, όμως κατάφερε να ξεκινήσει με θετικό αποτέλεσμα. Απέσπασε ισοπαλία απέναντι στη Σλοβακία U19 (1-1) και παραμένει αήττητη για τρεις αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις που συμμετέχει.