*26η αγωνιστική

*Σε προηγούμενους γύρους: Γιέονμπουκ Μότορς-Σουγόν Μπλούγουινκς 1-1, Σουγόν Μπλούγουινκς-Γιέονμπουκ Μότορς 0-3

*Τρεις σερί αγώνες με 2-3 γκολ στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια σε αυτό το γήπεδο.

Δείτε τα Προγνωστικά Νότιας Κορέας

ΓΙΕΟΝΜΠΟΥΚ ΜΟΤΟΡΣ

Προηγούμενο ματς: Η Γιέονμπουκ Μότορς κέρδισε 2-0 εντός έδρας Ίντσεον Γιουνάιτεντ, ανοίγοντας το σκορ με τον Γιάε – Γιονγκ Παρκ στο 15ο λεπτό, ενώ ο Κίο – Γουόν Χαν στο 45ο λεπτό.

Η Γιέονμπουκ Μότορς κέρδισε με 2-0 εντός έδρας την Ίντσεον Γιουνάιτεντ, ξεπερνώντας άμεσα την προηγούμενη ήττα της στο πρωτάθλημα, αλλά και αυτή στο φιλικό με την Παρί Σεν Ζερμέν.

Αυτή ήταν η ένατη σερί νίκη στο γήπεδό της, έχοντας ξεφύγει στο +7 από την έβδομη θέση, όταν η πρώτη εξάδα ομάδων σε λίγο καιρό θα παλέψει για να διεκδικήσει τον τίτλο και τα εισιτήρια για Τσάμπιονς Λιγκ και Asian Cup.

Μακροχρόνια τραυματίας είναι ο μέσος Αντρέ Λουίς.

Γέονμπουκ Στατιστικά

*Δύο σερί αγώνες με 2-3 γκολ

*8/14 αγώνες με 2-3 γκολ εντός έδρας το 2023, 8/12 στο πρωτάθλημα

ΣΟΥΓΟΝ ΜΠΛΟΥΓΟΥΙΝΚΣ

Προηγούμενο ματς: H Σουγόν Μπλούγουινκς έχασε 0-2 εντός έδρας από την Σουγόν με δύο γκολ που δέχθηκε στο πρώτο ημίχρονο από τους Βέλντγουικ (27’), Σέουνγκ – Γου Λι (45’), γλιτώνοντας και ένα τρίτο από το δοκάρι της στο δεύτερο ημίχρονο.

Η Σούγον Μπλούγουινκς όχι απλά έχασε, ηττήθηκε σε μεγάλο τοπικό ντέρμπι με 0-2 από την Σουγόν, χωρίς κιόλας να παίξει όχι απλά καλά, ούτε καν υποφερτά! Αυτή ήταν η πρώτη της ήττα έπειτα από τέσσερις αγώνες, ενώ μακριά από την έδρα της δεν έχει χάσει εδώ και τρία παιχνίδια, έχοντας κερδίσει το πιο πρόσφατο.

Είναι σίγουρο πως θα τερματίσει στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, στις τελευταίες θέσεις του, παλεύοντας ως το τέλος για την παραμονή στην κατηγορία.
Τραυματίας είναι ο μέσος Σουνγκ-Γκέουν Τσόι.