*17η αγωνιστική.

*Στον 1ο γύρο: Νταεγκού – Τζέονμπουκ 2-0.

Τζέονμπουκ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη με 2-0 απέναντι στην Ουλσάν. Προηγήθηκε στο 84’, το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Σπουδαίο αποτέλεσμα πανηγύρισε την προηγούμενη αγωνιστική. Υποδέχθηκε την πρωτοπόρο της κατάταξης, Ουλσάν, και χτύπησε δύο φορές στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης, επικρατώντας με 2-0.

Επανήλθε στις νίκες μετά από την εκτός έδρας ήττα με 1-0 από τη Ποχάνγκ, επιβεβαιώνοντας ότι βρίσκεται σε καλή κατάσταση. Άλλωστε, εκείνη η ήττα είναι η μοναδική που έχει υποστεί στα έξι πιο πρόσφατα ματς της στο πρωτάθλημα, Τρεις νίκες και δύο ισοπαλίες μετρά στα πέντε υπόλοιπα.

Τζέονμπουκ Στατιστικά

*Νo Goal τα 4/5 τελευταία παιχνίδια της στο πρωτάθλημα.

*Δεν δέχτηκε γκολ στα 3/5 πρόσφατα ματς της στην ίδια διοργάνωση.

Νταεγκού

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη με 1-0 απέναντι στη Σεούλ. Το μοναδικό τέρμα του αγώνα σημείωσε ο Τσεσίνα στο 15ο λεπτό.

Συνέχισε την ανοδική πορεία της και την προηγούμενη αγωνιστική. Ένα γκολ αποδείχθηκε αρκετό για να της χαρίσει τους τρεις βαθμούς απέναντι στην Σεούλ και να την βοηθήσει να βελτιώσει τη θέση της στην κατάταξη.

Ήταν η τρίτη νίκη για την Νταεγκού στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της στο πρωτάθλημα, και στις τρεις διατήρησε την εστία της ανέπαφη. Τρέχει, παράλληλα, αήττητο σερί πέντα αγώνων στην ίδια διοργάνωση, με απολογισμό τρεις νίκες και δύο ισοπαλίες.