Φάση των “16” του κυπέλλου Κορέας

*Μονοί αγώνες νοκ-άουτ. Σε περίπτωση ισοπαλίας ακολουθεί παράταση και αν χρειαστεί, η διαδικασία των πέναλτι.

*Οι δύο ομάδες έρχονται αντιμέτωπες για πρώτη φορά στην ιστορία τους.

ΓΕΟΝΑΜ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα με 2-3 από την Ανσάν Γκρίνερς, για την περασμένη αγωνιστική της KLeague2. Οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν στο 2ο ημίχρονο ισόπαλες με 1-1, με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν προβάδισμα δύο τερμάτων μέσα σε δέκα λεπτά (55′, 64′). Το μόνο που κατάφερε η Γεονάμ ήταν να διαμορφώσει το τελικό 2-3 στο 84ο λεπτό της αναμέτρησης.

Επιστροφή στις ήττες για τη Γεονάμ μετά την εντός έδρας νίκη με 2-0 επί της Ανιάνγκ για το πρωτάθλημα. Στόχος της δεν είναι άλλος από το να διατηρήσει τα σκήπτρα της ως κυπελλούχος Κορέας. Βρέθηκε κατευθείαν στη φάση των “16” ως η κάτοχος του τροπαίου. Μετράει μόλις 1 νίκη στα τελευταία 5 εντός έδρας παιχνίδια της στο πρωτάθλημα.

Χωρίς απουσίες θα παραταχθεί στη σημερινή αναμέτρηση.

Γεονάμ Στατιστικά

*Goal/goal στα 3/5 τελευταία παιχνίδια της.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα
ΜΠΟΥΣΑΝ ΤΡΑΝΣΠΟΡΤΕΣΙΟΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία με 1-1 απέναντι στην Ποτσεόν, για την περασμένη αγωνιστική της 3ης κατηγορίας της Κορέας. Έμεινε πίσω στο σκορ σε κρίσιμο χρονικό σημείο (0-1 στο 40′), αλλά έβγαλε αντίδραση στο β’ μέρος, πίεσε μέχρι τέλους και κατάφερε να σώσει το βαθμό της ισοπαλίας στο 90+1′.

Παρέμεινε αήττητη για έβδομο συνεχόμενο παιχνίδι, σε πρωτάθλημα και κύπελλο (2-5-0). Προκρίθηκε στη φάση των “16” επικρατώντας εκτός έδρας της Γκίμπο (KLeague2)με 1-2 στην παράταση (1-1 καν. διάρκεια). Εκτός έδρας μετράει τρεις συνεχόμενες ισοπαλίες, όλες συνοδευόμενες από under2.5 γκολ.

Με πλήρες ρόστερ ταξίδεψε για τη σημερινή αναμέτρηση.