*16η αγωνιστική

ΓΕΟΒΙΛ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Γέοβιλ έχασε με 2-0 εκτός έδρας από την Ολνταμ, κυνηγώντας σχεδόν σε όλο το παιχνίδι, αφού βρέθηκε να χάνει από τέρμα του Θρέλκεντ στο πέμπτο λεπτό, ενώ δέχθηκε δεύτερο τέρμα από τον Φόντοπ – Τάλουμ στο 73’, χάνοντας μία ευκαιρία, έχοντας δοκάρι, προς το τέλος της αναμέτρησης.

Η Γέοβιλ ηττήθηκε με 2-0 εκτός έδρας από την Ολνταμ, με αυτήν να είναι η δεύτερη σερί ήττα της, τρίτο συνεχόμενο παιχνίδι που δεν σκοράρει, αλλά στο γήπεδό της είναι αήττητη στους τέσσερις πιο πρόσφατους αγώνες, με τρεις ισοπαλίες σε αυτό το διάστημα, έχοντας πετύχει και την πιο πρόσφατη νίκη της στο πρωτάθλημα.

Είναι στην 20η θέση του βαθμολογικού πίνακα, τελευταία παραμονής, στο +1 για την ακρίβεια από την ζώνη του υποβιβασμού, έχοντας τις περισσότερες ισοπαλίες στο πρωτάθλημα, με τα μισά παιχνίδια της να λήγουν χωρίς νικητή!

Εκτός του μακροχρόνια τραυματία γκολκίπερ Εβανς, έχει χτυπήσει σοβαρά και θα λείψει καιρό ο επιθετικός Ρόου, αλλά επιστρέφει από τιμωρία ο μέσος Γουόρθιγκτον.

Γέοβιλ Στατιστικά

*Εχει τέσσερα σερί N/G

*Εχει εφτά συνεχόμενα under 2,5

ΟΛΝΤΕΡΣΟΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Ολντερσοτ κέρδισε 2-1 εντός έδρας την Γιορκ, εκμεταλλευόμενη την αποβολή αντίπαλου παίκτη λίγο πριν λήξει το ημίχρονο. Προηγήθηκε πολύ νωρίς, με τον Κόρντνερ στο έκτο λεπτό, στο 39’ απέκτησε αριθμητικό πλεονέκτημα, όμως ακόμη και έτσι, δέχθηκε την ισοφάριση από τον Τζον – Λιούις στο 60’. Όμως κατάφερε να πάρει τη νίκη με τέρμα του Γουίλαρντ στο 78’.

Η Ολντερσοτ επικράτησε 2-1 εντός έδρας της Γιορκ, με τον Τέρι Μπράουν να πετυχαίνει την πρώτη του νίκη στον πάγκο της, έστω και σαν υπηρεσιακός τεχνικός. Αυτή ήταν και η πρώτη της νίκη γενικώς, έπειτα από πέντε αγώνες στους οποίους είχε τρεις ήττες, αλλά μακριά από την έδρα της κέρδισε μόνο στο γήπεδο της Μπόρεχαμ Γουντ, με πέντε ήττες σε εφτά αγώνες μακριά από το γήπεδό της!

Η τελευταία νίκη την έβγαλε εκτός ζώνης υποβιβασμού, αν και παραμένει σε απόσταση βολής, στο +2 συγκεκριμένα, από αυτήν, ούσα πλέον στην 20η θέση του βαθμολογικού πίνακα.