*3η αγωνιστική

ΓΕΟΒΙΛ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Γέοβιλ αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 εντός έδρας απέναντι στην Ρέξαμ, παρόλο που βρέθηκε να χάνει μόλις στο έκτο λεπτό από τέρμα του Μάλιν. Αλλά αφού δεν δέχθηκε δεύτερο τέρμα, ισοφάρισε με τον Λίντον στο 48’, έχασε ευκαιρίες να προηγηθεί, γλίτωσε και από το να δεχθεί δεύτερο γκολ στη συνέχεια.

H Γέοβιλ έφερε 1-1 εντός έδρας απέναντι στην Ρέξαμ, αποτέλεσμα που φαινομενικά δεν μοιάζει καλό, ειδικά από τη στιγμή που δεν έχει κερδίσει ακόμη κάποιον από τους δύο αγώνες, αντιθέτως έχασε αυτόν της πρεμιέρας.

Αλλά οι αντίπαλοι της ήταν δύο ομάδες που έχουν στόχο την άνοδο, μία που υποβιβάστηκε φέτος και η άλλη που έχει τα περισσότερα χρήματα στην κατηγορία και θεωρείται το μεγάλο φαβορί για την κατάκτηση του τίτλου.

Πάντως ο τεχνικός της, Κρις Χάργκριβς, ήταν απογοητευμένος που δεν κατάφεραν να κερδίσουν τον τελευταίο αγώνα, αν και ήταν ικανοποιημένος που οι παίκτες του στάθηκαν ανταγωνιστικοί και έδειξαν χαρακτήρα, επιστρέφοντας στο παιχνίδι, παρόλο που βρέθηκαν να χάνουν.

Χτύπησε στον τελευταίο αγώνα ο αμυντικός Ρίτσαρντς – Εβερτον, με τη συμμετοχή του απόψε αμφίβολη.

Γέοβιλ Στατιστικά

*Εχει 6/7 under 2,5 στα φιλικά και επίσημα παιχνίδια της.

*Εχει 4/7 N/G στα φιλικά και επίσημα παιχνίδια της.

ΜΠΑΡΝΕΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Μπαρνέτ έφερε 2-2 εκτός έδρας με την Γκέιτσχεντ, παρόλο που προηγήθηκε με 0-2 στην εκπνοή του ημιχρόνου, με τα γκολ των Ντε Χάβιλαντ (37’), Μέισον – Κλαρκ (45’+). Αλλά δέχθηκε ένα τέρμα αρχικά από τον Μπλάκετ στο 50’ και τελικά ισοφαρίστηκε από τον Κάμπελ στο 74ο λεπτό.

Η Μπαρνέτ έχασε μία μεγάλη ευκαιρία να ξεκινήσει ιδανικά ένα πρωτάθλημα μετά από πάρα πολλά χρόνια, αφού έμεινε στο 2-2 εκτός έδρας με την Γκέιτσχεντ, μετά τη νίκη που πέτυχε στην πρεμιέρα, όταν πέτυχε πάλι δύο γκολ.

Και η χαμένη ευκαιρία έγκειται στο γεγονός πώς προηγήθηκε με 0-2 σε ιδανικό χρονικό σημείο, στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου! Αλλά δέχθηκε δύο γκολ μέσα σε λίγα λεπτά, κάτι που σίγουρα πρέπει να προβληματίσει τους ανθρώπους της.