*2η αγωνιστική

*Και οι δύο περσινοί τους αγώνες είχαν over 3,5 γκολ.

ΓΕΟΒΙΛ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Γέοβιλ είχε προβλήματα με τον κορωνοϊό και δεν έπαιξε επίσης στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος, με το σημερινό να είναι το πρώτο επίσημο παιχνίδι της στη σεζόν. Πέρυσι τερμάτισε στην 16η θέση, πάρα πολύ μακριά από την πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο.

Στον πάγκο της παραμένει ο Ντάρεν Σαρλ, πήρε κάποιους έμπειρους παίκτες, έχασε όμως τον πρώτο της σκόρερ, επομένως αποτελεί μυστήριο πώς θα παρουσιαστεί. Σίγουρα στόχος της είναι να τερματίσει πολύ ψηλότερα από πέρυσι, ίσως και να μπει στα πλέι οφς!

Στα φιλικά της πάντως οι αγώνες δεν είχαν πολλά τέρματα! Εχασε 0-1 από την Φόρεστ Γκριν ομάδα μεγαλύτερης κατηγορίας, κέρδισε με 1-0 δύο ομάδες χαμηλότερων και στο πιο πρόσφατο έφερε 1-1 εκτός έδρας με την Γουέστον Σούπερ Μάρε.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Γέοβιλ έφερε 1-1 εκτός έδρας με την Γουέστον Σούπερ Μάρε, ισοφαρίζοντας με τον Νόουλς στο 79’ το γκολ που δέχθηκε από τον Γκρουμπ στο 54ο λεπτό.

Γέοβιλ Στατιστικά

*Εχει 4/4 under 2,5 σε φιλικά παιχνίδια (δες το στην Betshop)

*Εχει 3/4 N/G σε φιλικά παιχνίδια.

21+ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 Εποπτεία εμπ. επικ/νίας: ΕΕΕΠ

ΚΙΝΓΚ’Σ ΛΙΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Κινγκ΄ς Λιν βρέθηκε από πολύ νωρίς σε θέση κυνηγού στο παιχνίδι της με την Σάουθεντ, αφού δέχθηκε γκολ στο πρώτο δεκάλεπτο και παρά τις προσπάθειες και των δύο ομάδων δεν άλλαξε κάτι ως το τέλος, χάνοντας με 0-1 στην πρεμιέρα της σεζόν. Μία χρονιά που προμηνύεται δύσκολη, όπως άλλωστε και η περσινή.

Εκτός του τραυματία αμυντικού Τζόουνς που λείπει από πέρυσι λόγω τραυματισμού, τιμωρημένος είναι ο μέσος Μοραϊς που αποβλήθηκε στον αγώνα της πρεμιέρας.  Πήρε δανεικό από την Ιπσουιτς τον μέσο ΜακΓκάβιν.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Κινγκ’ς Λιν έχασε με 0-1 εντός έδρας από την Σάουθεντ, δεχόμενη το γκολ σχετικά νωρίς, από τον Ντάλμπι στο ένατο λεπτό. Και στη συνέχεια κινδύνευσε να δεχθεί και δεύτερο γκολ, αλλά είχε και ευκαιρίες να ισοφαρίσει, χωρίς πάντως να συμβεί τίποτα από τα δύο.