*Αγώνας εξ αναβολής

*Στον πρώτο γύρο: Γουίλντστοουν – Γέοβιλ 0-0

*Και οι δύο αγώνες τους στο παρελθόν σε αυτό το γήπεδο έχουν λήξει ισόπαλοι.

ΓΕΟΒΙΛ

Προηγούμενο ματς: Η Γέοβιλ κέρδισε 0-2 εκτός έδρας την Ντάγκεναμ, σε ένα παιχνίδι που προηγήθηκε με πέναλτι του Μαγκουίρ – Ντριου στο 31’, σε φάση που βρέθηκε να παίζει και με παίκτη λιγότερο. Ακόμη και από 10 παίκτες κινδύνεψε με ισοφάριση, αλλά τελικά «καθάρισε» το παιχνίδι με τέρμα του Γουόρθινγκτον στο 80ο λεπτό.

Η Γέοβιλ πέτυχε την πρώτη της φετινή εκτός έδρας νίκη στη σεζόν, στο γήπεδο της Ντάγκεναμ, με 0-2! Βέβαια το πέτυχε σκοράροντας απέναντι σε 10 παίκτες, αλλά αυτό που μετράει είναι το αποτέλεσμα. Στο γήπεδό της είναι αήττητη εδώ και έξι αγώνες, με τρεις νίκες και τρεις «λευκές» ισοπαλίες.

Ανέβηκε στην 18η θέση του βαθμολογικού πίνακα, παραμένοντας στο +5 από την ζώνη του υποβιβασμού, έχοντας πάντα  τις περισσότερες ισοπαλίες στο πρωτάθλημα αλλά και τη χειρότερη επίθεση της κατηγορίας.

Εκτός του μακροχρόνια τραυματία επιθετικού Ρόου, τιμωρημένος είναι ο αμυντικός Ρέκορντ που εκτίει την πρώτη από τις δύο αγωνιστικές της ποινής του.

Γέοβιλ Στατιστικά

*Εχει 14/18 N/G στα τελευταία παιχνίδια της

*Εχει 19/21 under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

*Εχει 12/15 under 2,5 εντός έδρας

*Εχει 10/15 N/G εντός έδρας

ΓΟΥΙΛΝΤΣΤΟΟΥΝ

Προηγούμενο ματς: Η Γουίλντστοουν έχασε με 1-2 εντός έδρας από την Γκέιτσχεντ, αν και προηγήθηκε με τον Κρέτζμαρ στο 38ο λεπτό, όμως δέχθηκε την ισοφάριση από τον Ελιοτ στο 71’, πριν δεχθεί και δεύτερο γκολ από τον Κάμπελ στο 83ο λεπτό.

Η Γουίλντστοουν ηττήθηκε με 1-2 εντός έδρας από την Γκέιτσχεντ, αν και προηγήθηκε στο πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης. Και μακριά από την έδρα της δεν κερδίζει εδώ και τέσσερις αγώνες, με δύο ήττες σε αυτό το διάστημα, αν και γενικώς δεν έχει πρόβλημα να κερδίζει εκτός, καθώς έχει πέντε νίκες σε 15 αγώνες για όλους τους θεσμούς.

Εχασε μία θέση, πέφτοντας στην 10η του βαθμολογικού πίνακα, αλλά διατηρείται σε απόσταση βολής, στο -2 συγκεκριμένα, από την πρώτη επτάδα που οδηγεί στα πλέι οφς για την άνοδο.