4η αγωνιστική

*Μετρούν 4/5 αναμετρήσεις με “2-3 γκολ” στην ιστορία τους, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

*Α’ Γύρος: Λοκομοτίβ Μόσχας – Γαλατάσαραϊ 0-1

Δείτε τα Προγνωστικά Europa League

ΓΑΛΑΤΑΣΑΡΑΪ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Γαλατάσαραϊ δείχνει να έχει συνέλθει από το μέτριο ξεκίνημα στη σεζόν και είναι σε καλή κατάσταση σε εγχώριες διοργανώσεις και Γιουρόπα Λιγκ. Στο τελευταίο παιχνίδι που έδωσε, για την τουρκική λίγκα, επιβλήθηκε σχετικά εύκολα της Γκαζιαντέπ (2-0) εντός έδρας. Πέτυχε γκολ στο φινάλε του πρώτου ημιχρόνου και στη συνέχεια έκανε πιο εύκολο το έργο της για τους τρεις βαθμούς. Ήταν η τρίτη νίκη στα τελευταία πέντε παιχνίδια σε όλες τις διοργανώσεις, μετρά επίσης μία ισοπαλία και μία ήττα.

Όσον αφορά το Γιουρόπα Λιγκ έχει παρουσιάσει πολύ καλή αμυντική λειτουργία και είναι ενδεικτικό ότι έχει κρατήσει ανέπαφη την εστία της ύστερα από τρεις αναμετρήσεις. Συγκεκριμένα, στην πρεμιέρα επικράτησε της Λάτσιο εντός έδρας με 1-0 και για τη δεύτερη αγωνιστική, αναδείχτηκε ισόπαλη χωρίς τέρματα με αντίπαλο τη Μαρσέιγ εκτός έδρας και στο πιο πρόσφατο επιβλήθηκε της Λοκομοτίβ στη Μόσχα, με 0-1. Στο αγωνιστικό σκέλος, δεν προέκυψαν νέα προβλήματα απουσιων. Δεν είναι διαθέσιμος ο μέσος Αρντά Τουράν που λείπει καιρό καθώς και ο αμυντικός Μπουά.

Προηγούμενο παιχνίδι: Πήρε τη νίκη με σκορ 2-0 εντός έδρας, εναντίον της Γκαζιαντέπ, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Στο φινάλε του ημιχρόνου ο Μορουτσάν σκόραρε για το 1-0 των γηπεδούχων και στο 73’ ο Ακτιούρκογλου πέτυχε δεύτερο τέρμα και διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Γαλατάσαραϊ Στατιστικά

*4/6 ματς με N/G (δες το στη bwin)

*4/6 παιχνίδια έληξαν με under 2.5

*Μηδέν παθητικό σε 4/5 εντός έδρας

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΛΟΚΟΜΟΤΙΒ ΜΟΣΧΑΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Λοκομοτίβ Μόσχας δεν είναι στην ιδανική φόρμα φέτος, όμως έρχεται από θετικό σερί και η ψυχολογία της έχει επανέλθει σε υψηλά επίπεδα. Η ομάδα του Γκίσντολ προέρχεται από την δύσκολη εκτός έδρας επικράτηση στο πλαίσιο του πρωταθλήματος, εναντίον της Νίζνι Νόβγκοροντ (1-2). Παρότι ισοφάρισε σχετικά γρήγορα το γκολ που δέχτηκε στο μισάωρο, δεν είχε εύκολο έργο στο δεύτερο μέρος και χρειάστηκε ένα αυτογκόλ στις καθυστερήσεις για να πάρει εν τέλει τους τρεις βαθμούς της νίκης. Ήταν η δεύτερη διαδοχική νίκη για τους Μοσχοβίτες, αμέσως μετά την ήττα από τη Γαλατάσαραϊ για την τρίτη αγωνιστική των ομίλων του Γιουρόπα Λιγκ.

Επίσης, η πορεία της στην Ευρώπη δεν είναι επιτυχημένη μέχρι στιγμής, καθώς δεν έχει πάρει νίκη έπειτα από τρεις αναμετρήσεις. Στην πρεμιέρα αναδείχτηκε ισόπαλη με τη Μαρσέιγ, εντός έδρας, με σκορ 1-1 και για τη δεύτερη αγωνιστική, έχασε σχετικά εύκολα από τη Λάτσιο στη Ρώμη. Συνεπώς, είναι επιτακτική η ανάγκη να εκμεταλλευτεί να πάρει το πρώτο “τρίποντο” αν θέλει να έχει ελπίδες για πρόκριση στην επόμενη φάση. Δε λείπουν τα προβλήματα απουσιών, είναι εκτός οι Σερκέιρα, Καμάνο, Σμόλοφ, Τικνοζιάν, Μαγκέεφ, Μίραντσουκ και Ζε Λουίς.

Προηγούμενο παιχνίδι: Πήρε τη νίκη με σκορ 1-2 εκτός έδρας, εναντίον της Νίζνι Νόβγκοροντ στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Στο 31’ ο Μπερκόφσκι άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους, αλλά στο 37’ ο Ζεμαλεντίνοφ ισοφάρισε σε 1-1 για το ημίχρονο. Στις καθυστερήσεις του ματς, ένα αυτογκόλ από τον Μιλαντίνοβιτς έδωσε τους τρεις βαθμούς στη Λοκομοτίβ.