7η Αγωνιστική

* Under 2.5 τα 6/8 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια

* Αήττητη η Γαλατασαράι στα 8 τελευταία εντός (5-3-0) με αντίπαλο την Κόνιασπορ.

Δείτε τα Προγνωστικά Τουρκίας

ΓΑΛΑΤΑΣΑΡΑΪ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη (2-3) επί της Κασίμπασα. Ο Μπαχοκέν άνοιξε το σκορ για την Κασίμπασα στο 16ο λεπτό, αλλά ο Γκομίς ισοφάρισε στο 20’ και ο Ακτούρκογλου σκόραρε δις (50’ & 69’) για το 1-3, πριν μειώσει στο 90’ ο Τσίφτπιναρ.

Χρειάστηκε να φτάσει στην 6η αγωνιστική για να αρχίσει να λύνεται επιθετικά η Γαλατά, στο ντερμπάκι της Κυριακής έκανε την καλύτερη φετινή της εμφάνιση στο δημιουργικό κομμάτι.

36 δευτερόλεπτα χρειάστηκαν για να χάσει μεγάλη ευκαιρία η Γαλατά, η Κασίμπασα όμως έκανε γκολ την πρώτη της φάση. Άμεση απάντηση από την “τσιμ μπομ” σε φάση διαρκείας, ο Ολιβέιρα είχε δοκάρι για την ανατροπή με απίθανο φαλτσαριστό από τη γωνία της περιοχής λίγο αργότερα. Τελικά ο Πορτογάλος χαφ έκοψε την αντίπαλη άμυνα στα δύο με την κάθετη για το 1-2. Έβρισκε χώρους στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Μπουρούκ απείλησε ξανά, πριν τη βολίδα εκτός περιοχής για το 1-3. Δεν απειλήθηκε μετά τη μείωση, αντιθέτως είχε άλλες δύο φάσεις για τέταρτο γκολ.

Έκαναν ντεμπούτο με τη φανέλα της οι νεοφερμένοι Ντεμίρ, Ράσιτσα και ο Ντιμπουά που ξεπέρασε το πρόβλημα τραυματισμού. Οι δύο πρώτοι είχαν κι από μία χαμένη ευκαιρία.

Μπήκε στις προπονήσεις ο Ικάρντι και ο κόουτς Μπουρούκ σχεδιάζει να του δώσει χρόνο συμμετοχής ως αλλαγή, με τον Γκομίς να συνεχίζει βασικός στην κορυφή της επίθεσης. Αυτός που δεν είναι ακόμη έτοιμος είναι ο Μάτα, αναμένεται να μπει στο rotation μετά τη διακοπή. Δεν αναμένεται να πιεστεί ο χαφ Μίντσιο που είναι εκτός τις τελευταίες εβδομάδες.

ΓΑΛΑΤΑΣΑΡΑΪ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Under 1.5 τα 4/6 φετινά παιχνίδια της

* Σκόραρε 2+ γκολ στα 7/8 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΚΟΝΙΑΣΠΟΡ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη (1-0) επί της Χατάισπορ. Το καθοριστικό γκολ πέτυχε στο 66ο λεπτό ο Μπρούνο Παζ.

Απροσπέλαστη παραμένει η αμυντική λειτουργία της Κόνιασπορ, κράτησε ξανά το μηδέν πίσω για την 4η διαδοχική της νίκη και με συντελεστή τερμάτων 7-0 φιγουράρει στην κορυφή της Super Lig!

Μπήκε δυνατά στο ματς με τη Χατάισπορ, παρότι έπαιξε ξανά στο ουδέτερο Εσκισεχίρ, αλλά δεν εξαργύρωσε κάποια από τις απειλές της στο πρώτο 20λεπτο, ισορρόπησαν στο υπόλοιπο του ημιχρόνου οι φιλοξενούμενοι. Καλύτερη στο ξεκίνημα και του δευτέρου μέρους, με λιγότερες απειλές όμως ως το γκολ της. Δεν εκμεταλλεύτηκε την ανισορροπία των αντιπάλων μετά το γκολ, είχε καθαρές ευκαιρίες να “κλειδώσει” τη νίκη. Δεν απειλήθηκε πίσω για ακόμη μία φορά, δεν είχε ούτε μία επικίνδυνη τελική στο ματς η Χατάισπορ.

“Περιμένουμε δύσκολο παιχνίδι, αλλά θα κάνουμε ότι καλύτερο μπορούμε, δίχως να θυσιάσουμε το σύστημά μας. Οι φίλαθλοι μας είναι χαρούμενοι, αλλά δεν πρέπει να επαναπαυτούμε, έχουμε περιθώρια βελτίωσης” δήλωσε ο κόουτς Παλούτ ενόψει Γαλατασαράι.

Παραμένουν εκτός οι τραυματίες Άμιλτον (εξτρέμ) και Ουλγκούν (χαφ).