2η Αγωνιστική

* No Goal τα τρία τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια, πέρσι μοιράστηκαν από μία εκτός έδρας νίκη.

Δείτε τα Προγνωστικά Τουρκίας

ΓΑΛΑΤΑΣΑΡΑΪ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη (0-1) επί της Αντάλιασπορ. Στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου ο Λουίζ Αντριάνο έχασε πέναλτι για την Αντάλιασπορ και στο 90’ ο Γκομίς πέτυχε το καθοριστικό γκολ.

Με σημαντικό διπλό ξεκίνησε η εποχή Μπουρούκ στην Γαλατά και η αισιοδοξία επέστρεψε στις τάξεις των οπαδών της, βλέποντας παράλληλα και τις μεταγραφικές κινήσεις της διοίκησης.

Καλή στο πρώτο ημίχρονο της Αττάλειας η Γαλατά, είχε αγωνιστικό ρυθμό, έφτανε με ευκολία έξω από την αντίπαλη περιοχή, είχε αρκετές μικρο-ευκαιρίες και δοκάρι σε σουτ εκτός περιοχής. Χτυπήθηκε δις όμως στην πλάτη της με μακρινές μπαλιές, το πρώτο τετ α τετ το έβγαλε ο Μουσλέρα, στο δεύτερο υπέπεσε σε πέναλτι, αλλά το έσωσε με δική του απόκρουση. Ισορροπημένο το δεύτερο μέρος, συνολικά πιο απειλητική η Αντάλιασπορ, αλλά η Γαλατά χτύπησε με αντεπίθεση στο φινάλε.

Από τους καινούριους, ξεκίνησαν ο Μπαρντακτσί ως αριστερός στόπερ, ο Ολιβέιρα στα χαφ, ο Σεφέροβιτς στην κορυφή και οι Ακμπάμπα, Ακγκούν στην τριάδα από πίσω του. Αλλαγή στα χαφ πέρασε ο Μίντσιο.

Εκτός δράσης τα δεξιά μπακ Ντιμπουά και Ελαμπντελαουί. Μπήκαν στις τελευταίες προπονήσεις τα νεά μεγάλα μεταγραφικά αποκτήματα Μέρτενς και Τορέιρα και είναι στη διάθεση του κόουτς Μπουρούκ.

Πιθανώς αυτό θα είναι το τελευταίο παιχνίδι του στόπερ Νέλσον στη Γαλατά, βρίσκεται πολύ κοντά στην Σεβίγια.

ΓΑΛΑΤΑΣΑΡΑΪ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Under 2.5 τα 5/7 τελευταία επίσημα παιχνίδια της

* Σκόραρε 2+ γκολ και στα 6 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της για το πρωτάθλημα

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΓΚΙΡΕΣΟΥΝΣΠΟΡ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα (2-3) από την Άδανα Ντεμιρσπόρ. Η Άδανα προηγήθηκε με τον Ινλέρ στο 23’ και ο Μπελχαντά έκανε το 0-2 στο 28’. Ο Σάινθ μείωσε για την Γκιρεσούν στο 56’, ο Ονιεκούρου σκόραρε για το 1-3 στο 82’ και στο 91’ ο Μπερισμπέκ διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Πρεμιέρα… με τ’ αριστερό για την ομάδα της Κερασούντας, δεν αξιοποίησε την έδρα της, στην οποία βασίστηκε την περασμένη άνοιξη για να εξασφαλίσει την παραμονή της.

Μπήκε δυνατά στο ματς με την Άδανα, απείλησε τρις στο πρώτο τέταρτο! Κόντρα στη ορή του αγώνα προηγήθηκαν οι φιλοξενούμενοι με σουτ εκτός περιοχής και πριν προλάβει να συνέλθει έγινε το 0-2. Δυνατή η εκκίνηση των γηπεδούχων και στο δεύτερο μέρος, απείλησαν σε δύο περιπτώσεις, ενδιάμεσα μείωσαν το σκορ, πάλι κόντρα στη ροή δέχθηκαν το τρίτο καθοριστικό γκολ.

Επένδυση για το μέλλον η απόκτηση του 19χρονου Καντίρ, ο πρόεδρος υποσχέθηκε 5 ακόμη μεταγραφές, ποντάροντας όμως σε ανερχόμενους παίκτες.