ΦΡΕΝΤΡΙΚΣΤΑΝΤ

Από ένα αήττητο σερί τριών αγωνιστικών προέρχεται η Φρέντρικσταντ, μετρώντας μια νίκη και δυο ισοπαλίες. Την προηγούμενη εβδομάδα, η ομάδα του Αντρέα Λομπέρτο φιλοξενήθηκε από την Ασάνε, από την οποία και βρέθηκε πίσω στο σκορ μετά από 49 λεπτά αγώνα. Ωστόσο, κατάφερε να φτάσει άμεσα στην ισοφάριση, με τον Κάπιτζιτς να γράφει το τελικό 1-1, τέσσερα λεπτά αργότερα. Δεύτερη διαδοχική ισοπαλία, μετά και το εντός έδρας 1-1 με την Κόνγκσβινγκερ.

Με τον βαθμό που πήρε, έφτασε τους δέκα συνολικά και βρίσκεται στην 10η και προτελευταία θέση της βαθμολογίας, πάνω μόνο από την Άρενταλ. Σε εφτά αγώνες μπροστά στο κοινό της, μετράει μια νίκη, τέσσερις ισοπαλίες και δυο ήττες, μέχρι τώρα, για το πρωτάθλημα. Τραυματίες είναι οι Ρίνο Λάρσεν (ΜΕ 5/1) και Λούντβιγκ Μπέγκμπι (ΕΠ 5/0).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Ασάνε για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: G/G τα έξι από τα εφτά τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα. (δες το στην Goalbet)

Δείτε τα προγνωστικά Νορβηγίας (Κλικ Εδώ)

Το Φρέντρικσταντ – Τρομσντάλεν παίζει στην Goalbet
goalbet-logo

ΤΡΟΜΣΝΤΑΛΕΝ

Αήττητη παραμένει εδώ και πέντε αγωνιστικές η Τρομσντάλεν, η οποία και μετράει τέσσερις νίκες και μια ισοπαλίες σε αυτό το σερί της. Την προηγούμενη Κυριακή, η ομάδα του Γκάουτε Χέλστρουπ φιλοξένησε την Λεβάνγκερ, κόντρα στην οποία πήρε το προβάδισμα με το τέρμα του Λίσβολ στο 26ο λεπτό. Αν και δέχθηκε το γκολ της ισοφάρισης στο 69′, εν τέλει ένα λεπτό αργότερα πήρε και πάλι τα ηνία, χάρη στο αυτογκόλ του Μπέργκερ, που διαμόρφωσε και το τελικό 2-1.

Με τη νίκη της αυτή, έφτασε τους 22 βαθμούς και ανέβηκε στην πέμπτη θέση της βαθμολογίας, ούσα και στο -12 από την πρώτη θέση και την Μπόντο Γκλιμτ. Με 20 γκολ στο ενεργητικό της, διαθέτει μια από τις καλύτερες επιθέσεις της κατηγορίας. Δεν πείθει εκτός έδρας, όπου και μετράει μια νίκη, τρεις ισοπαλίες και δυο ήττες. Εκτός είναι οι τραυματίες Άντερς Γένσεν (ΑΜ 8/1) και Έλιας Σκόγκβολ (ΜΕ 4/0).

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-1 επί της Λεβάνγκερ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: G/G τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.