24η αγωνιστική

*Μετρούν 8/10 παιχνίδια με goal/goal τελευταία μεταξύ τους, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

*Ά Γύρος: Στρέμεν – Φρέντρικσταντ 1-1

ΦΡΕΝΤΡΙΚΣΤΑΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Φρέντρικσταντ επέστρεψε στις νίκες στο πλαίσιο του πρωταθλήματος και ταυτόχρονα παρέμεινε ζωντανή στη μάχη για την απευθείας άνοδο στην Eliteserien. Επιβλήθηκε δύσκολα της Μπρίνε (0-1) εκτός έδρας, αν και το τέρμα που σημείωσε ήταν νωρίς, στο πρώτο ημίωρο. Τρίτη νίκη σε πέντε αγωνιστικές, μετρά επίσης μία ισοπαλία και μία ήττα. Βρίσκεται στο -4 από τη δεύτερη Όλεσουντ, όμως υπάρχει και η Γερβ ενδιάμεσα που επίσης κυνηγά την απευθείας άνοδο. Συμπλήρωσε κάρτες και δεν είναι διαθέσιμος ο μέσος Λίντστρεμ.

Προηγούμενο παιχνίδι: Πήρε τη νίκη με σκορ 0-1 εκτός έδρας, με αντίπαλο τη Μπρίνε, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Στο 28’ ο Ισμαχίλ πέτυχε το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης. Οι φιλοξενούμενοι είχαν ευκαιρίες για περισσότερα τέρματα στο δεύτερο ημίχρονο.

Φρέντρικσταντ Στατιστικά

*3/5 ματς με N/G (δες το στη betshop)

*3/5 αναμετρήσεις έληξαν με under 2.5

*Δέχεται γκολ σε 9/11 ματς εντός έδρας

ΣΤΡΕΜΕΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Στρέμεν είναι σε κακή κατάσταση αγωνιστικά και αγνοεί τη λέξη νίκη για 14 αγωνιστικές στο πρωτάθλημα. Μπορεί να έχει πάρει τρεις ισοπαλίες στα τελευταία πέντε, όμως δεν της αρκούν για να “ξεκολλήσει” από την τελευταία θέση της βαθμολογίας. Αναδείχτηκε ισόπαλη με τη Σάντνες (2-2) εντός έδρας, ισοφαρίζοντας δύο φορές το προβάδισμα του αντιπάλου. Απέχει έξι πόντους από τη θέση των μπαράζ παραμονής. Εξέτισε και είναι εκ νέου διαθέσιμος ο αμυντικός Τβέντε. Δεν υπολογίζεται ο Μπιόρκχιαρ.

Προηγούμενο παιχνίδι: Αναδείχτηκε ισόπαλη με σκορ 2-2 εντός έδρας, με αντίπαλο τη Σάντνες, για το πρωτάθλημα. Στο 25’ ο Χούσταντ σκόραρε για το 0-1, όμως στο 32’ ο Τζορτζ ισοφάρισε σε 1-1 για το ημίχρονο. Στο 52’ ο Τάντεσε σκόραρε για το 1-2 των φιλοξενούμενων, όμως στο 66’ ο Μπίρκελαντ ισοφάρισε εκ νέου για το τελικό αποτέλεσμα.