6η αγωνιστική

*Μετρούν 6/10 αναμετρήσεις με over 2.5 γκολ τελευταία μεταξύ τους, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

*Η Φρέντρικσταντ δεν έχει υποστεί ήττα από τη Σκάιντ στα πρόσφατα 6 παιχνίδια ανάμεσά τους.

ΦΡΕΝΤΡΙΚΣΤΑΝΤ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχτηκε ισόπαλη χωρίς τέρματα εκτός έδρας, με αντίπαλο τη Μπρίνε, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Οι δύο ομάδες δημιούργησαν ευκαιρίες για γκολ, περισσότερες η γηπεδούχος Μπρίνε, όμως δεν τις αξιοποίησαν. Η Φρέντρικσταντ είχε την κατοχή στο δεύτερο ημίχρονο.

Η Φρέντρικσταντ έμεινε ξανά στο μηδέν επιθετικά, αλλά δεν ηττήθηκε, στο εκτός έδρας με αντίπαλο τη Μπρινε (0-0). Νωρίτερα, δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί την έδρα της αναδείχτηκε ισόπαλη με τη Σάντνες (0-0). Τρίτη ισοπαλία στο πρωτάθλημα, μετρά επίσης δύο νίκες. Συμπλήρωσε πέντε παιχνίδια χωρίς ήττα, σε τέσσερα από αυτά έχει κρατήσει ανέπαφη την εστία της, όμως συνολικά έχει σκοράρει μόλις τρια τέρματα. Είναι ανέτοιμοι οι Χέντρικσον και Άουκλαντ, τραυματίας ο Νόα Γουίλιαμς. Αμφίβολος ο μέσος Ντράγκε.

Φρέντρικσταντ Στατιστικά

*11 σερί αναμετρήσεις με under 2.5

*4/5 επίσημα παιχνίδια με No Goal

*Δέχεται γκολ σε 7/10 εντός έδρας

ΣΚΑΪΝΤ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχτηκε ισόπαλη με σκορ 2-2 εντός έδρας, με αντίπαλο τη Μος, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Μόλις στο 7’ ο Νορντένγκεν σκόραρε για το 1-0, όμως στο 18’ ο Πότουρ ισοφάρισε σε 1-1 για το ημίχρονο. Στο 75’ ο Αλεξάντερσον σκόραρε για το 1-2 της Μος, στο 84’ ο Εφιόμ ισοφάρισε για το τελικό αποτέλεσμα.

Η Σκάιντ έδωσε ό,τι είχε στο ματς με τη νεοφώτιστη Μος (2-2), κατάφερε να ισοφάρισε στο τέλος και να μην πέσει θύμα μεγάλης έκπληξης, χάνοντας το παιχνίδι. Δεύτερη ισοπαλία στη σεζόν, μετρά μονάχα μία νίκη, το σπουδαίο διπλό επί της Ράνχαϊμ με σκορ 0-4. Μοναδικό ματς επίσης, στο οποίο διατηρεί ανέπαφη την εστία της. Στο αγωνιστικό σκέλος, δύσκολα ξανά οι Ρένο Όλσεν, Αντόνεσεν, αμφίβολοι Στάιρινγκ, Νες και Μπογιάνγκ.