*10η αγωνιστική

*GG στα 7/8 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

➡️ Δείτε όλα τα παιχνίδια στο κουπόνι παμε στοιχημα σήμερα, Τρίτη 18/06!

ΦΡΑΜ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (3-0) από την Ακουρέιρι. Σκόραραν οι Ανταλστάινσον (6′, 78′) και Στάινγκριμσον (89′).

Με άδεια χέρια επέστρεψε πριν από πέντε μέρες η Φραμ από την έδρα της Ακουρέιρι, γνωρίζοντας τον αποκλεισμό από τα προημιτελικά του Κυπέλλου Ισλανδίας. Έδωσε συνέχεια στο αρνητικό σερί που “τρέχει” (0-2-2) και, πλέον, καλείται να επιστρέφει στο δρόμο των επιτυχιών μετά από τέσσερις αγωνιστικές (0-3-1).

Θα πρέπει να γυρίσουμε στις 5 Μαΐου για να βρούμε την τελευταία νίκη επί της Φίλκιρ (2-1 εντός) στο πρωτάθλημα. Η Φραμ παραμένει αήττητη σε τέσσερις αναμετρήσεις με την Κοπάβογκουρ (2-2-0), της οποίας επικράτησε στις δύο τελευταίες που την υποδέχτηκε (διαφορά γκολ 9-5).

ΦΡΑΜ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 2,5 στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

*GG στα 6/8 τελευταία παιχνίδια της.

ΚΟΠΑΒΟΓΚΟΥΡ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εντός έδρας (2-0) της Μπρέινταμπλικ. Το σκορ άνοιξε στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου ο Σβάνθορσον, προτού διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα ο Τόρβαλντσον (51′).

Από τέσσερις σερί ήττες προέρχεται η Κοπάβογκουρ, με πιο πρόσφατη αυτή από την Μπρέινταμπλικ πριν από δύο βδομάδες. Σαρωτικοί οι φιλοξενούμενοι, έδειξαν πως δίκαια έφεραν το ρόλο του φαβορί από το ξεκίνημα της αναμέτρησης. Ολοκλήρωσαν με οχτώ ευκαιρίες on target, δοκάρι του Φιέλντσεντ (90+2′) και συνολικά 2.65 xGoals, την ώρα που οι γηπεδούχοι είχαν μόλις 0.35!

Μακριά από την έδρα της η Κοπάβογκουρ πανηγύρισε τρεις νίκες μέσα στο 2024 σε όλες τις διοργανώσεις, στις υπόλοιπες σημείωσε μία ισοπαλία και πέντε ήττες. Θα πρέπει να γυρίσουμε έξι χρόνια πίσω για να βρούμε την τελευταία φορά που άλωσε την έδρα της Φραμ (4-1).