*8η αγωνιστική

*Over 2,5 στα 5/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΦΡΑΜ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας στην παράταση με 3-2 (2-2 κ.δ.) της Λέικνιρ. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με Τόρλαρσον (12′) και Τόρλακσον (52′), απάντησαν ισάριθμες οι Γιάκομπσεν (66′) και Μπέργκερ (72′ πεν.). Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Πολ (102′). Η Φραμ αγωνίζονταν με παίκτη λιγότερο από το 74′ λόγω αποβολής του Ελίσον.

Χρειάστηκε να φτάσει στην παράταση, παίζοντας με δέκα ποδοσφαιριστές από το 74′, για να προσπεράσει το εμπόδιο της Λέικνιρ μεσοβδόμαδα. Ο λόγος για την Φραμ που κατάφερε, τελικά, να πανηγυρίσει την πρόκριση στους “16” του Κυπέλλου Ισλανδίας.

Την προηγούμενη βδομάδα δυσκόλεψε σημαντικά την Μπρέινταμπλικ, στην έδρα της οποίας γνώρισε την ήττα με 4-3 χάρη σε γκολ του Σόου στο 87′. Η Φραμ πανηγύρισε για τελευταία φορά τη νίκη επί της Βαλούρ πριν από οχτώ χρόνια (1-0 εντός), έκτοτε σημείωσε μία ισοπαλία και πέντε ήττες.

ΦΡΑΜ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 2,5 στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της (bet365 παίξε νόμιμα)

*GG στα δέκα τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

+21. Υπάρχει κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, παρακαλούμε παίξτε υπεύθυνα. Γραμμή βοήθειας: 210 9237777

ΒΑΛΟΥΡ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (6-2) από την Μπρέινταμπλικ. Οι φιλοξενούμενοι έκαναν το λάθος να προηγηθούν με Χέιμισον (15′) και Χάραλντσον (19′), προτού ισοφαριστούν από Σόου (21′) και Μαργκέιρσον (42′). Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσαν οι Τόρβαλντσον (58′, 71′), Γκούντμουντσον (74′) και Κβιστ (81′).

Μετά τις δύο σερί ήττες από Στιαρνάν (1-0 εκτός) και Βίκινγκουρ (3-1 εντός), η Βαλούρ γνώρισε τον αποκλεισμό από τους “32” του Κυπέλλου Ισλανδίας στην έδρα της Μπρέινταμπλικ με το βαρύ 6-2!

Συγκεντρώνοντας πέντε βαθμούς μετά από επτά αγωνιστικές καταλαμβάνει τη 10η θέση, όντας στο -8 από τη σημερινή αντίπαλό της. Η Βαλούρ “τρέχει” μία θετική παράδοση στην έδρα της Φραμ πανηγυρίζοντας πέντε νίκες σε επτά επισκέψεις της (δύο ήττες): Κράτησε το μηδέν στις τέσσερις, δεν κατάφερε να σκοράρει μόλις σε μία.