3η αγωνιστική του 7ου ομίλου

*Ο πρώτος κάθε γκρουπ προκρίνεται στη φάση των “16”, με το δεύτερο να παίζει πλέι οφ με ομάδα που θα τερματίσει τρίτη στους ομίλους του Champions League και τον τρίτο του γκρουπ να συνεχίζει στο Conference League, αντιμετωπίζοντας σε πλέι οφ ομάδα που θα τερματίσει δεύτερη στους ομίλους της διοργάνωσης.

*Οι δύο ομάδες αναμετρώνται για πρώτη φορά στην ιστορία τους.

ΦΡΑΙΜΠΟΥΡΓΚ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη με 2-1 επί της Μάιντζ, την περασμένη αγωνιστική της Bundesliga. Προηγήθηκε με το καλημέρα του αγώνα (1-0 στο 3′), ήταν ανώτερη των φιλοξενούμενων σε όλο το 1ο ημίχρονο και πήρε δίκαια προβάδισμα δύο τερμάτων στο 37ο λεπτό του αγώνα. Δέχτηκε το 2-1 νωρίς στο β’ μέρος (52′), με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν τον έλεγχο του παιχνιδιού, να είναι καλύτεροι της Φράιμπουργκ, αλλά δίχως ουσία. Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να απορροφήσουν την πίεση των αντιπάλων τους, με το 2-1 να μένει μοιραία μέχρι τέλους.

Παρέμεινε αήττητη για όγδοο συνεχόμενο παιχνίδι, σε πρωτάθλημα και Ευρώπη (6-2-0). Εξαιρετικό το ξεκίνημα της στη σεζόν, βρίσκεται στη 2η θέση της Bundesliga, ισόβαθμη με την πρωτοπόρο Ουνιόν Βερολίνου. Για την περασμένη αγωνιστική του ομίλου, κέρδισε εύκολα τον Ολυμπιακό στο “Γεώργιος Καραϊσκάκης”, με το τελικό 0-3 να κολακεύει τους “Ερυθρόλευκους”. Προηγήθηκε με 0-2 στο 25′, με το τελικό 0-3 να διαμορφώνεται από το 52ο λεπτό της αναμέτρησης. Αήττητη στα τελευταία τέσσερα εντός έδρας παιχνίδια της (3-1-0), έχοντας κρατήσει ανέπαφη την εστία της στα δύο από αυτά τα τέσσερα ματς.

Εκτός οι Σάλαϊ και Εζεκβέμ. Αποδεκατισμένο το προπονητικό τιμ της Φράιμπουργκ, με τον κόουτς Στράιχ και τους βοηθούς του να βρίσκονται θετικοί στον covid-19. Ερωτηματικό το ποιος θα κάτσει στην άκρη του πάγκου.

Φράιμπουργκ Στατιστικά

*2-3 γκολ στα 3/5 τελευταία παιχνίδια της.

*N/g στα 3/5 τελευταία παιχνίδια της.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα
ΝΑΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Βαριά εκτός έδρας ήττα με 4-1 από τη Μονακό, την περασμένη αγωνιστική της Ligue 1. Βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο με το καλημέρα του παιχνιδιού (2-0 στο 6′)και δεν κατάφερε να αντιδράσει, με τον Μπεν Γιέντερ να σκοράρει το 2ο του γκολ στον αγώνα για το 3-0 της Μονακό στο 28′. Ο Γάλλος επιθετικός ολοκλήρωσε το χατ-τρικ του στο 62′, κάνοντας το 4-0 από την άσπρη βούλα. Το μόνο που κατάφερε η Ναντ ήταν να διαμορφώσει το τελικό 4-1 στο 79′, σε ένα παιχνίδι που θέλει σύντομα να ξεχάσει.

Σε αγωνιστική κρίση η Ναντ, μετράει τέσσερα σερί παιχνίδια χωρίς νίκη, σε πρωτάθλημα και Ευρώπη (0-1-3). Βρίσκεται οριακά εκτός ζώνης υποβιβασμού στο πρωτάθλημα, αφού υπερτερεί της 17ης Ρεμς στη μεταξύ τους ισοβαθμία. Για την περασμένη αγωνιστική του ομίλου, δέχτηκε ήττα με κάτω τα χέρια στην έδρα της Κάραμπακ, με 3-0. Σπατάλησε τις ευκαιρίες της στο 1ο ημίχρονο και το πλήρωσε στη συνέχεια, με τους γηπεδούχους να ανοίγουν το σκορ στο 60′, με το τελικό 3-0 να διαμορφώνεται μέχρι και το 72ο λεπτό της αναμέτρησης. Εκτός έδρας μετράει μόνο ήττες μέχρι τώρα στη σεζόν (0-2-4), έχοντας δεχτεί τουλάχιστον 2 γκολ στα τέσσερα από αυτά τα έξι παιχνίδια.

Χωρίς τους Σεντόνζ και Φάμπιο ταξίδεψε για τη σημερινή αναμέτρηση.