17η αγωνιστική

*Μετρούν 4/6 παιχνίδια με goal/goal μεταξύ τους, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

*Η Μιραντές δεν έχει ηττηθεί στις πρόσφατες 4 αναμετρήσεις ανάμεσά τους.

ΦΟΥΕΝΛΑΜΠΡΑΔΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Φουενλαμπράδα δεν είναι σε καλή κατάσταση αγωνιστικά και έχει πέσει πολύ χαμηλά στο βαθμολογικό πίνακα. Προέρχεται από την εκτός έδρας ήττα με αντίπαλο τη Βαγιαδολίδ (3-0), με το τελικό αποτέλεσμα ωστόσο, να είναι κάπως πλασματικό διότι τα τελευταία δύο τέρματα των γηπεδούχων σημειώθηκαν από το 80’ κι έπειτα, με τη “Φουένλα” να παίζει με παίκτη λιγότερο. Η ουσία είναι ότι δεν έχει σημειώσει νίκη για επτά αγωνιστικές, με τρεις ισοπαλίες και τέσσερις ήττες. Το γεγονός ότι έπεσε στη ζώνη του υποβιβασμού φέρνει προβληματισμό στον Χοσέ Λουίς Όλτρα που είναι υπό πίεση. Τιμωρημένος ο αμυντικός Ρουμπέν Πουλίδο, δύσκολα οι Καντέ, Ζοζούλια οι οποίοι δεν αγωνίστηκαν στο προηγούμενο εξαιτίας τραυματισμού. Τέλος, είναι εκτός και οι Κονατέ, Χάνο, Σεΐκ Τιμιτέ με μακροχρόνιους τραυματισμούς.

Προηγούμενο παιχνίδι: Γνώρισε την ήττα με σκορ 3-0 εκτός έδρας, από τη Βαγιαδολίδ, για το πρωτάθλημα. Στο 19’ ο Σέρχιο Λεόν σκόραρε για το 1-0 του ημιχρόνου. Στο 73’ ο Ρουμπέν Πουλίδο αποβλήθηκε για λογαριασμό των φιλοξενούμενων και στο 86’ ο Κρίστο σκόραρε για το 2-0. Στο 89’ ο Όσκαρ Πλάνο διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Φουενλαμπράδα Στατιστικά

*3/5 ματς με G/G (δες το στη stoiximan)

*4/5 αναμετρήσεις τελευταία με over 2.5

*Δέχεται γκολ σε 6/8 ματς εντός έδρας

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΜΙΡΑΝΤΕΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Μιραντές δε διανύει περίοδο φόρμας, παρότι αναθάρρησε με θετικά αποτελέσματα το προηγούμενο διάστημα, έρχεται από την εντός έδρας ήττα με αντίπαλο την Ουέσκα (0-1). Κατάφερε να κρατήσει χαμηλά το σκορ, ωστόσο, δεν εκμεταλλεύτηκε τις ευκαιρίες που δημιούργησε στην αναμέτρηση και έχασε στις λεπτομέρειες. Αυτή ήταν η δεύτερη διαδοχική ήττα για το συγκρότημα το Λόλο Εσκομπάρ, τρίτη στα τελευταία πέντε ματς στο πρωτάθλημα. Μετρά μόλις μία νίκη στα πρόσφατα έξι παιχνίδια της και αναμενόμενα έχασε έδαφος στην κατάταξη, ευρισκόμενη στο +2 από την επικίνδυνη ζώνη. Επιστρέφουν οι διεθνείς Καρέιρα, Χασάν και Καμέγιο και εκτός απροόπτου θα αγωνιστούν στο αρχικό σχήμα. Εκτός ο τραυματίας Σιμόν Μορένο.

Προηγούμενο παιχνίδι: Γνώρισε την ήττα με σκορ 0-1 εντός έδρας, από την Ουέσκα, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Στο πρώτο μέρος οι δύο ομάδες δεν αξιοποίησαν τις ευκαιρίες που δημιούργησαν και έμειναν στο μηδέν. Στο 68’ ο Μαρκ Ματέου πέτυχε το μοναδικό τέρμα στο ματς και έδωσε τη νίκη στους φιλοξενούμενους.