*Κεκλεισμένων των θυρών.

*Οι δύο ομάδες θα συναντηθούν για πρώτη φορά στην ιστορία τους.

Φουενλαμπράδα – Καστεγιόν στον Stoiximan | 21+

ΦΟΥΕΝΛΑΜΠΡΑΔΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Άλωσε το “Μοντολίβι” την προηγούμενη αγωνιστική η Φουενλαμπράδα κερδίζοντας 1-0 την Χιρόνα. Πιο επικίνδυνη στο πρώτο ημίχρονο, δημιούργησε καθαρές φάσεις για γκολ και σκόραρε πριν την ανάπαυλα. Σε παθητικό ρόλο στο δεύτερο μέρος, έκλεισε καλά τους χώρους, δεν αισθάνθηκε ιδιαίτερα την απειλή της αντιπάλου κρατώντας ανέπαφη την εστία της ως το φινάλε της συνάντησης.

Δεύτερη σερί νίκη για την Φουενλαμπράδα, είχε προηγηθεί το εντός έδρας 1-0 κόντρα στην Αλμπαθέτε, παρέμεινε αήττητη μετά το πέρασμα τεσσάρων αγωνιστικών (3-1-0), αφήνει εξαιρετικές εντυπώσεις στο ξεκίνημα και δείχνει ότι μπορεί να κοντράρει οποιαδήποτε ομάδα της λίγκας. Στα δύο φετινά παιχνίδια στην έδρα της κράτησε ανέπαφη την εστία της. Τιμωρημένος ο Μικέλ Ιρίμπας (Αμυντικός, 4, 0), αυτό είναι το μοναδικό πρόβλημα για τον κόουτς Σαντοβάλ.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 1-0 κόντρα στη Χιρόνα. Το γκολ ο Αντριάν Ντιεγκίεθ στο 45’, στο 90’+5’ έμεινε με δέκα παίκτες.

ΦΟΥΕΝΛΑΜΠΡΑΔΑ Στατιστικά

*Κράτησε ανέπαφη την εστία της στα δύο πρόσφατα παιχνίδια της (δες το στον Stoiximan).

*N/G, Under 2.5 και 0-1 γκολ τα δύο τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στον Stoiximan | 21+ MGA (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΚΑΣΤΕΓΙΟΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Σημαντική νίκη πανηγύρισε την περασμένη εβδομάδα η Καστεγιόν, επικρατώντας με το καθαρό 2-0 της Λεγανές εντός έδρας. Χωρίς να είναι καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο, ευτύχησε να σκοράρει και να πάει με το υπέρ της σκορ στην ανάπαυλα. Σε θέση άμυνας στο δεύτερο 45λεπτο, κινδύνεψε σε πολλές περιπτώσεις με την ισοφάριση, την απέφυγε, βάζοντας τέλος στις καθυστερήσεις.

Επιστροφή στα νικηφόρα αποτελέσματα για την Καστεγιόν, είχαν προηγηθεί το εντός έδρας 1-0 από τη Μάλαγα και το εκτός έδρας 1-1 με τη Λογρονιές. Δείχνει σε καλύτερη κατάσταση και έχει φέρει καλύτερα αποτελέσματα από τις ομάδες που ανέβηκαν φέτος στη Σεγούντα Ντιβιζιόν. Τελευταίο απόκτημα ο χαφ Αρτούρο Μολίνα (δανεικός από Λεβάντε). Εξέτισε ο Γκαλβέθ (Μέσος, 3, 0), επιστρέφει και ο Άλβαρο Κάμπος (Τερματοφύλακας, 1), δεν αναφέρθηκαν προβλήματα για τον κόουτς Όσκαρ Κάνο.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-0 κόντρα στην Λεγανές. Προηγήθηκε με αυτογκόλ στο 31’, διπλασίασε τα τέρματά της με τον Ζλατάνοβιτς στο 90’+2’.