*Αναμένεται sold out στην αναμέτρηση, καθώς έχουν πουληθεί πάνω από 34.000 εισιτήρια.

*Goal/Goal και Over 2.5 τα 3/4 τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Στον πρώτο γύρο: Ιντερνασιονάλ – Φορταλέζα 2-1

ΦΟΡΤΑΛΕΖΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 0-1 επί της Κουιάμπα, για το πρωτάθλημα. Το τέρμα του Ρόμπσον στο 25ο λεπτό, διαμόρφωσε και το τελικό αποτέλεσμα.

Επιστροφή στα νικηφόρα αποτελέσματα για τη Φορταλέζα, μετά από τρία παιχνίδια, στα οποία και είχε μια ισοπαλία και δυο ήττες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Χουάν Βοϊβόντα φιλοξενήθηκε από την Κουιάμπα, στην έδρα της οποίας πανηγύρισε το διπλό με 0-1. Μπήκε πιο δυναμικά και κατάφερε να προηγηθεί στα μισά του ημιχρόνου, στην πορεία δέχθηκε αρκετή πίεση από την αντίπαλό της, ωστόσο κατάφερε να τα βγάλει εις πέρας.

Από τη στιγμή που διατηρείται εντός της επικίνδυνης ζώνης, προσπαθεί να δώσει συνέχεια στις επιτυχίες για να βγει εκτός αυτής. Χωρίς νίκη στα τέσσερα πιο πρόσφατα εντός της, όπου και μετράει κατά σειρά τρεις ισοπαλίες και μια ήττα. Παραμένει εκτός μάχης ο αρχηγός Τίνγκα, ενώ δεν έχει δικαίωμα συμμετοχής ο Τιάγκο Γκαγιάρντο, που ανήκει στην Ιντερνασιονάλ.

Φορταλέζα Στατιστικά

*No Goal και Under 2.5 τα τρία τελευταία παιχνίδια της.

*Under 2.5 τα 13 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΙΝΤΕΡΝΑΣΙΟΝΑΛ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 0-0 με τη Μελγκάρ, για το Κόπα Σουνταμερικάνα. Ολοκλήρωσε το ματς με δέκα παίκτες, μετά και την αποβολή του Αλεμάο στο 64ο λεπτό.

Αήττητη για δεύτερο σερί ματς παρέμεινε η Ιντερνασιονάλ. Μεσοβδόμαδα, η ομάδα του Μάνο Μενέσες φιλοξενήθηκε από τη Μελγκάρ, στο πρώτο μεταξύ τους παιχνίδι για τα προημιτελικά του Κόπα Σουνταμερικάνα, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη χωρίς τέρματα. Παρατάχθηκε με αμυντικές βλέψεις στο ματς και δεν απείλησε ιδιαίτερα, ειδικά από τη στιγμή που έμεινε και με παίκτη λιγότερο, όπου ο ρόλος της έγινε πιο παθητικός.

Τώρα, καλείται να πάρει τη νίκη στη ρεβάνς που ακολουθεί, για να προκριθεί στα ημιτελικά. Στο πρωτάθλημα τώρα, έρχεται από το εντός 3-0 επί της Ατλέτικο Μινέιρο, την περασμένη αγωνιστική. Χωρίς διπλό στις πέντε τελευταίες εξόδους της, ανεξάρτητα από τη διοργάνωση, έχοντας τρεις ισοπαλίες και δυο ήττες. Με αλλαγές θα παρατάξει την ομάδα του ο Μενέσες.