*29η αγωνιστική

*Σε προηγούμενους γύρους:Στενχάουσμιρ – Φόρφαρ 0-0, Φόρφαρ – Στενχάουσμιρ 1-3, Στενχάουσμιρ – Φόρφαρ 2-1

*6/7 G/G στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΦΟΡΦΑΡ

Προηγούμενο ματς: Η Φόρφαρ κέρδισε 2-1 εντός έδρας την Κλάιντ, παρόλο που βρέθηκε να χάνει από τέρμα του Σκάλιον στο 42ο λεπτό, ισοφαρίζοντας με τον Μοχάμεντ στο 62’, ενώ πήρε τη νίκη με τέρμα που σκόραρε ο Άλαν στο 82ο λεπτό.

Η Φόρφαρ κέρδισε 2-1 εντός έδρας την Κλάιντ, με τέρμα προς το τέλος, με αυτή να είναι η τρίτη της νίκη στους οκτώ τελευταίους αγώνες που παραμένει αήττητη.

Έχει τις περισσότερες ισοπαλίες στην κατηγορία, ενώ στους 16 τελευταίους αγώνες της έχει πέντε νίκες και τέσσερις ήττες.

Βρίσκεται στην έκτη θέση του βαθμολογικού πίνακα, αλλά πολύ μακριά, στο -8 για την ακρίβεια, από την πρώτη τετράδα και τις θέσεις που οδηγούν στα play offs, ενώ είναι στο +10 από την τελευταία θέση.

Φόρφαρ Στατιστικά

*11/17 G/G εντός έδρας

*3/4 under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

ΣΤΕΝΧΑΟΥΣΜΙΡ

Προηγούμενο ματς: Η Στενχάουσμιρ έφερε 0-0 εντός έδρας απέναντι στην Σπάρτανς, σε έναν αγώνα χωρίς πολλές ευκαιρίες μπροστά στις δύο εστίες.

Η Στενχάουσμιρ έφερε 0-0 εντός έδρας απέναντι στην Σπάρτανς, τρίτη ισοπαλία της στους πέντε τελευταίους αγώνες της που έχει και μία νίκη και μία ήττα.

Γενικώς έχει μόλις τέσσερις ήττες σε όλη τη σεζόν, τρεις στο πρωτάθλημα, ούσα πάντα πρωτοπόρος του βαθμολογικού πίνακα, με την καλύτερη επίθεση και άμυνα της κατηγορίας, παραμένοντας πολύ μπροστά, στο +15 συγκεκριμένα, από την δεύτερη θέση.

Ουσιαστικά μένει να οριστικοποιηθεί κάποια στιγμή και μαθηματικά η κατάκτηση του τίτλου και της απευθείας ανόδου, εκτός και αν πραγματοποιήσει αγωνιστική “αυτοκτονία”.