*18η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Ιστ Φάιφ-Φόρφαρ 1-1

*Δύο σερί under 2,5 τα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΦΟΡΦΑΡ

Προηγούμενο ματς: Η Φόρφαρ κέρδισε 1-2 εκτός έδρας την Πίτερχεντ, αντέχοντας στο τέλος, αν και έπαιζε για περίπου 20 λεπτά με παίκτη λιγότερο. Προηγήθηκε με δύο γκολ του Ρος στο 13’ και στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, αλλά δέχθηκε και ένα γκολ από τον Μπράουν πριν λήξει το ημίχρονο!

Η Φόρφαρ κέρδισε με 1-2 εκτός έδρας την Πίτερχεντ, επιστρέφοντας στις νίκες στο πρωτάθλημα, έπειτα από τέσσερις αγώνες που δεν τα είχε καταφέρει, στους οποίους είχε τρεις ήττες.

Το εντυπωσιακό είναι πώς και οι τρεις νίκες που έχει πετύχει τη φετινή σεζόν είναι μακριά από την έδρα της! Σε αυτήν δεν έχει κερδίσει ακόμη στο πρωτάθλημα, με τέσσερις ήττες και τέσσερις ισοπαλίες.

Έχει εφτά ισοπαλίες, τις περισσότερες στην κατηγορία, αλλά διατηρείται πάντα εκτός τελευταίας θέσης, που οδηγεί στα play off παραμονής, στο +7 από αυτήν, ούσα στην 8η θέση του βαθμολογικού πίνακα, ενώ είναι στο -13 από την πρώτη τετράδα και τις θέσεις που οδηγούν στα play off ανόδου.

Φόρφαρ Στατιστικά

*6/10 over 2,5 εντός έδρας

*8/10 G/G εντός έδρας.

ΙΣΤ ΦΑΪΦ

Προηγούμενο ματς: H Ίστ Φάιφ έχασε με 0-3 εντός έδρας από την Μπόνιρινγκ Ρόουζ, με το πρώτο τέρμα να το δέχεται από τον Μπάρετ στο 43’, ενώ ο Γιανγκ στο 50’ και ο Μάρτινιουκ με πέναλτι στο 55’, διαμόρφωσαν το τελικό αποτέλεσμα.

Η Ιστ Φάιφ έχασε 0-3 εντός έδρας από την Μπόνιρινγκ Ρόουζ, δεύτερη σερί ήττα της, έκτη στους 12 τελευταίους αγώνες, διάστημα στο οποίο έχει πετύχει και τρεις νίκες, όλες έχοντας σκοράρει από τέσσερα γκολ στην καθεμία εξ αυτών!

Αλλά μόνο μία εξ αυτών ήταν μακριά από την έδρα της και αποτελεί και τη μοναδική φετινή της, έχοντας έξι ισοπαλίες και έξι ήττες σε άλλους 12 αγώνες εκτός στη σεζόν. Πάντως στο γήπεδό της έχει τέσσερις νίκες στους έξι τελευταίους αγώνες, έχοντας χάσει μόνο από την Νταμπάρτον και γενικώς έχει μόνο τρεις ήττες στην έδρα της, όλες από τις τρεις πρώτες ομάδες του βαθμολογικού πίνακα!

Υποχώρησε στην έβδομη θέση, αλλά διατηρείται στο +7 από την τελευταία που οδηγεί στα play off παραμονής και είναι στο -13 από την πρώτη τετράδα και τις θέσεις που οδηγούν στα play off ανόδου.