*25η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Στίβενεϊτζ – Φόρεστ Γκριν 0-4

*Οι εφτά τελευταίοι μεταξύ τους αγώνες, ανεξαρτήτως έδρας, συμπεριλαμβανομένων τριών σε αυτό το γήπεδο, έχουν λήξει N/G.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΦΟΡΕΣΤ ΓΚΡΙΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Φόρεστ Γκριν έχει να παίξει τρεις εβδομάδες, αν και το τελευταίο της παιχνίδι δύσκολα ξεχνιέται, καθώς έφερε 5-5 (!) εκτός έδρας με την Ολνταμ. Και έτσι όπως εξελίχθηκε το παιχνίδι, έχοντας προηγηθεί με 1-4, δεν μπορεί να θεωρηθεί θετικό αποτέλεσμα, παρόλο που παραμένει αήττητη για έβδομο σερί παιχνίδι και ένατη συνεχόμενη αγωνιστική. Ειδικά στο γήπεδό της δεν χάνει εδώ και πέντε αγώνες, με τρεις σερί νίκες για το πρωτάθλημα.

Παρά την γκέλα της πάντως, παραμένει πρωτοπόρος, με την καλύτερη επίθεση της κατηγορίας, στο +4 από την δεύτερη θέση, ενώ είναι στο +8 από την τέταρτη θέση που δεν εξασφαλίζει απευθείας άνοδο, αλλά και στο +11 από την όγδοη που δεν οδηγεί καν στα πλέι οφς για την άνοδο.

Εκτός του μακροχρόνια τραυματία μέσου Γουάιτχαουζ, υπάρχουν τρεις παίκτες που έχουν κορωνοϊό και θα λείψουν, αν και ο τεχνικός της, Ρομπ Εντουαρντς, δεν τους κατονόμασε.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Φόρεστ Γκριν συμμετείχε στο πιο θεαματικό παιχνίδι της σεζόν, φέρνοντας 5-5 (!) εκτός έδρας με την Ολνταμ. Βρέθηκε πίσω στο σκορ από τέρμα του Κέιλορ – Νταν στο 11ο λεπτό, αλλά φάνηκε να «καθαρίζει» το παιχνίδι στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου, όταν και όχι απλά γύρισε το παιχνίδι, προηγήθηκε με 1-4, χάρη στα τέρματα των Αϊτσινσον (13’), Ματ (27’, 44’), Στίβενς (48’). Και παρόλο που χτύπησε ένα «καμπανάκι κινδύνου» όταν η αντίπαλος της μείωσε σε 3-4 με δύο γκολ από τους Χόουπ (55’), Κέιλορ – Νταν (58’), με την ίδια να σκοράρει πέμπτο τέρμα με τον Στίβενς στο 63’ το 3-5, δέχθηκε άλλα δύο γκολ ως το τέλος και ισοφαρίστηκε από τους Στομπς (65’), Γουίλσον (78’ αυτ.).

Φόρεστ Γκριν Στατιστικά

*Εχει τρία σερί G/G (δες το στην Interwetten)

*Εχει 8/13 under 2,5 εντός έδρας, 6/9 στο πρωτάθλημα.

*Εχει 6/9 N/G στο πρωτάθλημα.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΣΤΙΒΕΝΕΪΤΖ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Στίβενεϊτζ απέφυγε την ήττα στη δύσκολη έδρα της Σουίντον, φέρνοντας ισοπαλία 0-0, αν και παρέμεινε για τρίτο σερί αγώνα χωρίς σκοράρισμα. Και αυτή ήταν η τέταρτη ισοπαλία στα εφτά τελευταία παιχνίδια που δεν κερδίζει, ενώ ειδικά μακριά από την έδρα της δεν έχει νίκη εδώ και εννιά αγώνες, αν και έχει τέσσερις ισοπαλίες.

Αυτός ο βαθμός που πήρε την έβγαλε εκτός ζώνης υποβιβασμού και είναι μάλιστα και αυτός που την χωρίζει από αυτήν, αν και υπάρχει και άλλη μία ομάδα από κάτω της, πριν την επικίνδυνη ζώνη, με την ίδια να βρίσκεται στην 21η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Στίβενεϊτζ έφερε 0-0 εκτός έδρας με την Σουίντον, σε έναν αγώνα με λίγες ευκαιρίες, όπου ο τερματοφύλακας της χρειάστηκε μόνο μία φορά να επέμβει, αν και γλίτωσε και από το δοκάρι της σε μία περίοδο.