*36η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Μπράντφορντ – Φόρεστ Γκριν 1-1

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΦΟΡΕΣΤ ΓΚΡΙΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Φόρεστ Γκριν έφερε 1-1 εκτός έδρας με την Σάλφορντ, ισοφαρίζοντας με τον Στίβενς στο 53’, αν και βρέθηκε να χάνει από τέρμα του Σμιθ στο 7’, κόντρα στη ροή του αγώνα, καθώς μπήκε πιο δυνατά στο παιχνίδι και ήταν γενικώς καλύτερη από την αντίπαλο της.

Η Φόρεστ Γκριν διανύει τη χειρότερη περίοδο της φέτος, αφού συμπλήρωσε πέντε σερί αγώνες χωρίς νίκη, φέρνοντας πάντως άλλη μία ισοπαλία, με 1-1 εκτός έδρας επί της Σάλφορντ, τρίτη σε αυτό το κακό της διάστημα. Και στο γήπεδό της έχασε τον πιο πρόσφατο αγώνα, πρώτη της ήττα εντός έπειτα από τέσσερις σερί νίκες και 11 παιχνίδια που δεν είχε χάσει εκεί.

Είναι πάντα πρωτοπόρος, με την καλύτερη επίθεση της κατηγορίας, στο +8 από την δεύτερη θέση, ενώ βρίσκεται στο +11 από την τέταρτη θέση που δεν εξασφαλίζει απευθείας άνοδο και στο +13 από την όγδοη που δεν οδηγεί καν στα πλέι οφς για την άνοδο.

Εκτός του μακροχρόνια τραυματία μέσου Γουάιτχαουζ, χτύπησε στο προηγούμενο παιχνίδι ο αμυντικός Μπέρναρντ, με τη συμμετοχή του αμφίβολη απόψε.

Φόρεστ Γκριν Στατιστικά

*Εχει 7/8 αγώνες με 2-3 γκολ στα τελευταία παιχνίδια της.

*Εχει 13/20 under 2,5 εντός έδρας, 11/16 στο πρωτάθλημα.

*Εχει 12/20 αγώνες με 2-3 γκολ εντός έδρας, 9/16 στο πρωτάθλημα.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΜΠΡΑΝΤΦΟΡΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Μπράντφορντ έχασε 1-2 εντός έδρας από την Σουίντον, με ανατροπή και πέναλτι στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων από τον Πέιν! Βέβαια βάσει εμφάνισης δεν άξιζε κάτι καλύτερο, με την αντίπαλο της πιο επιθετική και επικίνδυνη, παρόλο που κατάφερε να προηγηθεί με τον Εβανς στο 18ο λεπτό, αλλά ισοφαρίστηκε πολύ γρήγορα, από τον ΜακΚίρντι στο 21ο λεπτό.

Δεύτερη σερί ήττα για την Μπράντφορντ με τον Μαρκ Χιουζ στον πάγκο, πάλι στο γήπεδό της, αυτήν την φορά με 1-2 από την Σουίντον. Και ήταν η πέμπτη της συνεχόμενη γενικώς στο πρωτάθλημα, αλλά μακριά από την έδρα της έχει πετύχει τρεις νίκες στα εφτά πιο πρόσφατα παιχνίδια της!

Συνεχίζει την πτωτική της πορεία, είναι πάντα στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, στην 15η θέση του πλέον, αρκετά πίσω από την πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο, στο -16 για την ακρίβεια. Μάλλον πρέπει να ασχολείται πλέον περισσότερο με τις ομάδες από κάτω της, αφού είναι στο +9 από την ζώνη του υποβιβασμού και αρχίζει να την πλησιάζει επικίνδυνα!

Παραμένει εκτός ο τραυματίας επιθετικός της Εϊσα, που έκανε χειρουργείο λίγο πριν τα Χριστούγεννα, αλλά και οι πιο πρόσφατα χτυπημένοι επιθετικοί Βέρναμ, Ελιοτ και ο αμυντικός Στάντον.