4η αγωνιστική

*Δύο φορές έχουν αναμετρηθεί οι δύο ομάδες εντός της δεκαετίας, με την Άκρινγκτον να μετράει ισάριθμες νίκες (0-1, 3-1).

ΦΟΡΕΣΤ ΓΚΡΙΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Σριούσμπερι, στα πλαίσια της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Πάικ στο 10’ και το τελικό 0-2 διαμόρφωσε ο Σίπλι στο 48’.

Ήττα παρά την καλή εικόνα που είχε η Φόρεστ Γκριν κόντρα στη Σριούσμπερι. Είχε τον έλεγχο στο ματς, δημιούργησε πολλές ευκαιρίες τόσο στο πρώτο, όσο και στο δεύτερο ημίχρονο, όμως βρήκε μπροστά της μια πολύ σταθερή και συμπαγής άμυνα, καθώς και σε εξαιρετική μέρα τον τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων, μένοντας εν τέλη στο μηδέν. Αμυντικά δεν δέχθηκε πίεση, αλλά οι φιλοξενούμενοι εκμεταλλεύτηκαν τους κενούς χώρους που άφησε παραβιάζοντας την εστία της και στα δύο ημίχρονα.

Τη δεύτερή της νίκη στο πρωτάθλημα ψάχνει και έχει τη δυνατότητα να τη βρει κόντρα στην Άκρινγκτον που δεν πείθει καθόλου το τελευταίο διάστημα και έχει πολλά αμυντικά προβλήματα. Σε συνέντευξη που έδωσε ο προπονητής της Ίαν Μπούρχαλ ενόψει του σημερινού ματς, είπε πως είναι σε γενικές γραμμές ικανοποιημένος από τον τρόπο που λειτουργεί η ομάδα του, καθώς αν κάποιος δει τα στατιστικά θα παρατηρήσει πως είναι ανταγωνιστική κόντρα σχεδόν σε όλες τις ομάδες. Αναφέρθηκε επίσης και στο γεγονός ότι η ομάδα του ταλαιπωρείται από τραυματισμούς σε σημαντικούς παίκτες, κυρίως στο αμυντικό της κομμάτι και αυτό έχει προκαλέσει αρκετές αστάθειες σε αυτόν τον τομέα. Χρειάζεται χρόνο και να εκμεταλλευτούμε τις ευκαιρίες που θα μας δοθούν ώστε να επιστρέψουμε στα θετικά αποτελέσματα, αλλά και να αποσπάσουμε σημαντικούς βαθμούς από ομάδες πιο δυνατές, τόνισε.

Φόρεστ Γκριν Στατιστικά

*Με No Goal τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΑΚΡΙΝΓΚΤΟΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Ίπσουιτς, στα πλαίσια της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 0-1 ο Τσάπλιν στο 76’ και το τελικό 0-2 ο Μπερνς στο 87’.

Η καλή εμφάνιση του πρώτου ημιχρόνου δεν ήταν αρκετή για την Άκρινγκτον απέναντι στην Ίπσουιτς. Μοιρασμένο το πρώτο μέρος, είχαν ευκαιρίες αμφότερες, αλλά καμία δεν μπόρεσε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα. Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι αύξησαν την πίεσή τους και κατάφεραν να πάρουν κεφάλι στο σκορ, ενώ στη συνέχεια εκμεταλλεύτηκαν το γεγονός ότι άνοιξε της γραμμές της η Άκρινγκτον ψάχνοντας την ισοφάριση, «σφραγίζοντας» τη νίκη.

Την επιστροφή τις στις νίκες έχει ως στόχο από τη σημερινή αναμέτρηση, όμως αναμένεται να έχει δύσκολο έργο απέναντι σε μια σκληρή έδρα. Δεν πείθει ιδιαίτερα με τις εμφανίσεις της, δυσκολεύεται παρά πολύ στο αμυντικό της κομμάτι και ουσιαστικά αυτή είναι η αχίλλειος πτέρνα της μέχρι στιγμής. Μεσοεπιθετικά συνηθίζει να βρίσκει λύσεις και μπορεί κάλλιστα να εκμεταλλευτεί τα προβλήματα τραυματισμών που έχει η αντίπαλός της σε αυτόν τον τομέα προκειμένου να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα. Παρ’ όλα αυτά έχει κι εκείνη με τη σειρά της να διαχειριστεί δύο νέους τραυματισμούς, με τον έναν να είναι ο πολύ σημαντικός μέσος Πρίτσαρντ, ενώ ο άλλος είναι ο επιθετικός Αντεντόγιν, οι οποίοι τραυματίστηκαν στο ματς του Σαββάτου και θα απουσιάζουν.