*Πρώτος αγώνας για τη φάση των «32» του Κόπα Σουνταμερικάνα. Είναι σε ισχύ ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ. Σε περίπτωση επανάληψης του σκορ του πρώτου αγώνα, τότε δεν υπάρχει παράταση και ακολουθεί απευθείας η διαδικασία των πέναλτι.

*Ο νικητής του ζευγαριού θα αντιμετωπίσει στον επόμενο γύρο την Ντεπορτίβο Κουένκα.

ΦΛΟΥΜΙΝΕΝΣΕ (Βραζιλία)

Μετά από δύο σερί νίκες, επέστρεψε στα αρνητικά αποτελέσματα, χάνοντας 1-0 στο γήπεδο της Σεαρά. Βέβαια το χειρότερο δεν ήταν το αποτέλεσμα αυτό καθαυτό, αλλά η εμφάνιση της ομάδας, η οποία ήταν πολύ καλή. Δέχθηκε ένα τέρμα στο 41ο λεπτό, χωρίς να έχει κάνει κάτι το ιδιαίτερο ούτε πριν, ούτε μετά, αν και έχασε κάποιες σημαντικές ευκαιρίες, πολύ λιγότερες όμως από την αντίπαλο της.

Το Κόπα Σουνταμερικάνα δείχνει να είναι ο μοναδικός θεσμός που μπορεί να της φέρει έναν τίτλο φέτος, αφού στο πρωτάθλημα έχει μείνει πολύ πίσω και έχει αποκλειστεί από το κύπελλο. Και αυτό το γνωρίζουν καλά και οι παίκτες της, λέγοντας πως γι’ αυτούς θα είναι σαν τελικός οποιοδήποτε παιχνίδι σε αυτή τη διοργάνωση. «Δεν ξέρουμε πολύ καλά τον αντίπαλο, αν και φροντίσαμε να μαζέψουμε όσο περισσότερες πληροφορίες μπορούσαμε», είπε ο τεχνικός της Μαρσέλο Ολιβέιρα.

Αμφίβολος είναι ο Ζούνιορ Ντούτρα (ΕΠ) που έχει κάποιες ενοχλήσεις, ενώ σίγουρα θα απουσιάσουν οι Λουτσιάνο (ΕΠ), Καμπέζας (ΕΠ) που δεν έχουν δηλωθεί για τον θεσμό.

Προηγούμενο ματς: Η Φλουμινένσε έχασε 1-0 εκτός έδρας από την Σεαρά.

Στατιστικό: Εχει 6/7 under 2,5 στους τελευταίους της αγώνες εντός.

Το Φλουμινένσε – Ντεφενσόρ Σπόρτινγκ παίζει στην Betshop

ΝΤΕΦΕΝΣΟΡ ΣΠΟΡΤΙΝΓΚ (Ουρουγουάη)

Μετά την εντυπωσιακή της νίκη στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος Ουρουγουάης με 2-5 επί της Ατένας εκτός έδρας, προσγειώθηκε στην σκληρή πραγματικότητα, χάνοντας 1-2 εντός από τη Ντανούμπιο την δεύτερη αγωνιστική. Μάλιστα το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει στο 53ο λεπτό, έχοντας δεχθεί δύο τέρματα στο πρώτο μισό της αναμέτρησης, σε διάστημα οκτώ λεπτών (25’, 33’).

«Γνωρίζουμε πως οι βραζιλιάνικες ομάδες έχουν μεγάλη ποιότητα, αλλά θα προσπαθήσουμε να πάρουμε ένα θετικό αποτέλεσμα, για να διεκδικήσουμε την πρόκριση στην έδρα μας», τόνισε ο τεχνικός της, Εντουάρντο Ασεβέντο.

Απέκτησε από την Βέρα Κρουζ του Μεξικό τον μέσο Ματίας Σάντος που αναμένεται να αγωνιστεί βασικός, εν αντιθέσει με τον επιθετικό Αλβάρο Ναβάρο που ήρθε από την Πουέμπλας και μάλλον θα κάτσει στον πάγκο.

Προηγούμενο ματς: Η Ντεφενσόρ Σπόρτινγκ έχασε 1-2 εντός από την Ντανούμπιο για το πρωτάθλημα Ουρουγουάης.

Στατιστικό: Δεν έχει φέρει ισοπαλία στα 17 τελευταία της παιχνίδια για όλους τους θεσμούς!