11η αγωνιστική

*Αήττητη η Ατλέτικο Γκοϊανιένσε στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια με αντίπαλο τη Σάντος, έχοντας τρεις νίκες και μια ισοπαλία.

*Under 2.5 τα 5/7 τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΦΛΟΥΜΙΝΕΝΣΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 5-3 επί της Ατλέτικο Μινέιρο, για το πρωτάθλημα. Πήρε προβάδισμα δυο τερμάτων με τους Αρίας (18′) και Κάνο (29′) και παρότι δέχθηκε τη μείωση στο 35′, δυο λεπτά αργότερα βρήκε και πάλι δίχτυα, με τον Σάμουελ Τσαβιέρ. Στην πορεία μπορεί να είδε την αντίπαλό της να φέρνει το ματς στα ίσα (45’+4, 54′), ωστόσο κατάφερε να σκοράρει ακόμη δυο φορές, με τους Κάνο (58′) και Λουίζ Ενρίκε (63′).

Επιστροφή στα νικηφόρα αποτελέσματα για τη Φλουμινένσε, μετά από δυο σερί ήττες κόντρα σε Φλουμινένσε (1-2 εντός) και Ζουβεντούδε (2-1 εκτός). Στα πλαίσια της προηγούμενης αγωνιστικής, η ομάδα του Φερνάντο Ντινίζ υποδέχθηκε την Ατλέτικο Μινέιρο, την οποία και συνέτριψε με 5-3. Εξαιρετική η εμφάνιση που είχε κόντρα στους πρωταθλητές, έδειξε χαρακτήρα όταν δέχθηκε την ισοφάριση σε 3-3 και κατάφερε να πάρει μια σπουδαία νίκη.

Κάπως έτσι, ισοβαθμεί με την Αμέρικα Μινέιρο, στους 14 βαθμούς, ενώ πλέον έχει επικρατήσει στα τρία από τα τέσσερα πιο πρόσφατα εντός της, έχοντας και μια ήττα. Στη διάθεση του προπονητή του είναι και πάλι ο Νατάν, που δεν είχε δικαίωμα συμμετοχής μεσοβδόμαδα, αλλά και ο Νονάτο που εξέτισε. Συμπλήρωσαν κάρτες οι Γκάνσο και Αντρέ.

Φλουμινένσε Στατιστικά

*Goal/Goal και Over 2.5 τα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

*Goal/Goal και Over 2.5 τα τέσσερα τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΓΚΟΪΑΝΙΕΝΣΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-1 επί της Αβαΐ, για το πρωτάθλημα. Προηγήθηκε στο 34′ με τον Μπαράλιας και παρότι δέχθηκε την ισοφάριση στο 43ο λεπτό, εν τέλει επικράτησε με το τέρμα του Ουέλινγκτον Ράτο στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων. Με δέκα οι φιλοξενούμενοι στο φινάλε.

Όπως η αποψινή της αντίπαλος, έτσι και η Ατλέτικο Γκοϊανιένσε κατάφερε να πανηγυρίσει και πάλι τη νίκη. Για την ακρίβεια, στη μεσοβδόμαδα εμβόλιμη αγωνιστική, η ομάδα του Ζορζίνιο Κάμπος υποδέχθηκε την Αβαΐ, της οποίας και επικράτησε με 2-1. Μπορεί να μην ικανοποίησε πλήρως με την εμφάνισή της, ωστόσο ήταν καλύτερη από την αντίπαλό της και έστω και στο φινάλε πήρε το θετικό αποτέλεσμα.

Παρόλα αυτά, εξακολουθεί να είναι χαμηλά στην κατάταξη, με δέκα βαθμούς μετά από τις ισάριθμες πρώτες στροφές του πρωταθλήματος. Χωρίς σημαντικές αλλαγές θα παρατάξει την ομάδα του ο Ζορζίνιο, σε σχέση με το ματς κόντρα στην Αβαΐ. Δεν υπολογίζονται οι τραυματίες Ντουντού και Βάντερσον.