19η αγωνιστική

*Η Άαλεσουντ επικράτησε και στα τέσσερα προηγούμενα παιχνίδια με αντίπαλο την Φλόρα, φιλικά και επίσημα, χωρίς να έχει δεχθεί παράλληλα κάποιο τέρμα.

*Στον πρώτο γύρο: Άαλεσουντ – Φλόρο 4-0

ΦΛΟΡΟ

Για δεύτερο διαδοχικό παιχνίδι πρωταθλήματος κατάφερε να μείνει αήττητη η Φλόρο μετρώντας μια νίκη και μια ισοπαλία. Την περασμένη Κυριακή, η ομάδα του Τέριε Αντρέ Ρόγκνσο φιλοξενήθηκε από την Ούλενσακερ, με την οποία μοιράστηκε από ένα βαθμό, μετά και το μεταξύ τους 1-1. Παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ από το 10ο μόλις λεπτό, κατάφερε να φτάσει στην ισοφάριση με τον Σόλχαϊμ-Όλσεν στο 56′, για το τελικό αποτέλεσμα.

Έφτασε έτσι τους 15 βαθμούς και βρίσκεται στην 14η θέση, τρεις πόντους πάνω από την ουραγό Λεβάνγκερ. Παράλληλα, έχει τη χειρότερη επίθεση με 15 τέρματα, αλλά και την τρίτη χειρότερη άμυνα, με 38 γκολ παθητικό. Μπροστά στο κοινό της, έχει απολογισμό τέσσερις νίκες, μια ισοπαλία και τρεις ήττες, έχοντας επικρατήσει στα τρία από τα τέσσερα πιο πρόσφατα αντίστοιχα παιχνίδια της (3-0-1).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Ούλενσακερ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: G/G τα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα. (δες στο στην Goalbet)

Δείτε τα προγνωστικά Νορβηγίας (Κλικ Εδώ)

Το Φλόρο – Άαλεσουντ ΦΚ παίζει στην Goalbet
goalbet-logo

ΑΑΛΕΣΟΥΝΤ ΦΚ

Αήττητη παραμένει εδώ και έξι αγωνιστικές η Άαλεσουντ, μετρώντας πέντε νίκες και μια ισοπαλία. Την περασμένη Κυριακή, η ομάδα του Λαρς Μπόχινεν φιλοξένησε την Ασάνε, της οποίας και επικράτησε με 1-0. Το τέρμα που σημείωσε ο Άγκντεσταϊν στο 62ο λεπτό ήταν αρκετό για να κρίνει την αναμέτρηση. Επέστρεψε έτσι στις νίκες, μετά και την εκτός έδρας ισοπαλία (1-1) με τη Νότοντεν.

Έφτασε έτσι τους 39 βαθμούς και παραμένει μόνη πρώτη, απέχοντας τρεις πόντους από την δεύτερη Σόγκνταλ, ενώ έχει και ένα ματς λιγότερο. Επιπλέον, με γκολ 37-14 διαθέτει από τις καλύτερες επιθέσεις και άμυνες στην κατηγορία. Πέντε νίκες και από μια ισοπαλία και ήττα ο εκτός έδρας απολογισμός της. Εξέτισε την τιμωρία του ο Στάλε Σάεθρε (ΜΕ 2/0) και είναι κανονικά στη διάθεση του προπονητή του.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 1-0 επί της Ασάνε για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: N/G τα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.