*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Γουίμπλετον-Φλίτγουντ 2-2.

ΦΛΙΤΓΟΥΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας λευκή ισοπαλία (0-0) με αντίπαλο τη Τζίλιγχαμ, στα πλαίσια της 44ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Καμία από τις δύο ομάδες να κατάφερε να εκμεταλλευτεί τις ευκαιρίες που δημιούργησε, ενώ αμφότερες έμειναν και με παίκτη λιγότερο στο 78’, αφού αποβλήθηκαν οι Κέλμαν και Λέιν για τους γηπεδούχους και τους φιλοξενούμενους αντίστοιχα.

Καθόλου καλή η εικόνα της Φλίτγουντ απέναντι στη Τζίλιγχαμ. Λίγες ευκαιρίες και στα δύο μέρη, δεν απείλησε ιδιαίτερα την αντίπαλη εστία, με αποτέλεσμα να μείνει στο μηδέν. Αμυντικά δέχθηκε έντονη πίεση, αλλά παρέμεινε σταθερή αμυντικά, κρατώντας μακριά από την εστία της του γηπεδούχους και διατηρώντας ανέπαφη την εστία της.

Κομβικής σημασίας αναμέτρηση η σημερινή, καθώς μπορεί να πάρει το πάνω χέρι στη μάχη της παραμονής. Είναι βέβαιο πως δεν πρέπει να χάσει το τρίποντο, καθώς οι πιθανότητες παραμονής της θα πέσουν στα τάρταρα, ειδικά σε περίπτωση νίκη της Τζίλιγχαμ. Είναι αναμενόμενο πως η αντίπαλός της θα παίξει ανοιχτά ψάχνοντας το γκολ, αφού είναι κι εκείνη μία εκ των διεκδικητών της σωτηρίας και αυτό θα πρέπει ιδανικά να το εκμεταλλευτεί, έχοντας και το πλεονέκτημα έδρας. Εκτός παραμένει ο τραυματίας Ροσίτερ, καθώς επίσης και ο τιμωρημένος Λέιν που αποβλήθηκε την προηγούμενη αγωνιστική.

Φλίτγουντ Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΓΟΥΙΜΠΛΕΤΟΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία εναντίον της Γουίκομπ με σκορ 1-1, στα πλαίσια της 44ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Ρουντόνι στο 21’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Ακινφέγουα στο 80’.

Προσπάθησε η Γουίμπλετον και πήρε θετικό αποτέλεσμα κόντρα στη Γουίκομπ. Μπήκε δυνατά στο ματς και εκμεταλλεύτηκε μία από τις ελάχιστες ευκαιρίες που είχε, παίρνοντας το προβάδισμα στο πρώτο ημίχρονο. Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι πίεσαν πολύ έντονα και κατάφεραν να φέρουν το ματς στα ίσα, λίγα λεπτά πριν τη συμπλήρωση των ενενήντα.

Όλα για όλα αναμένεται να τα παίξει σήμερα, αφού δεν έχει άλλα περιθώρια για αρνητικά αποτελέσματα. Παλεύει εδώ και αρκετό καιρό προκειμένου να επιστρέψει στις νίκες, αλλά δεν το έχει καταφέρει, με αποτέλεσμα να βρίσκεται ακόμα χαμηλά στη ζώνη του υποβιβασμού. Στην πιθανότητα αποτυχίας νίκης στη σημερινή αναμέτρηση θα υποβιβαστεί στη Β’ Αγγλίας, μετά από μία τραγική χρονιά, ειδικά στο δεύτερο γύρο του πρωταθλήματος. Τελευταία εκτός έδρας νίκη της ήταν στις αρχές του Δεκέμβρη κόντρα στην Άκρινγκτον (0-2), ενώ αυτή τη στιγμή βρίσκεται σε σερί έξι ηττών σε ισάριθμες εξόδους της. Θετική η επιστροφή των αμυντικών Οσέου και Τσόκα, ενώ αμφίβολος είναι ο Γούντγιαρντ.