Πρώτος γύρος για το Λιγκ Καπ Αγγλίας. Αναμέτρηση νοκ-άουτ, σε περίπτωση ισοπαλίας η πρόκριση θα κριθεί στη διαδικασία των πέναλτι.

*Με Under 2.5 έληξαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 τελευταία ματς.

ΦΛΙΤΓΟΥΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ (Α’ ΑΓΓΛΙΑΣ)

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Πλίμουθ με σκορ 2-1, στα πλαίσια της 2ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Χάρντι στο 23’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Μπάτι στο 28’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Γκάρνερ στο 88’.

Η αποτελεσματικότητα έκανε τη διαφορά για τη Φλίτγουντ απέναντι στην Πλίμουθ. Παρ’ όλο που δέχθηκε πίεση στο ξεκίνημα του αγώνα και έμεινε πίσω στο σκορ, κατάφερε να φέρει το ματς στα ίσα πριν τη λήξη του πρώτου μέρους, ενώ ανέτρεψε και το σκορ στην επανάληψη. Αμυντικά έδειξε σταθερότητα μετά το γκολ που δέχθηκε, με αποτέλεσμα να κρατήσει μακριά τους φιλοξενούμενους από την εστία της.

Πήρε ψυχολογία μετά την ανατροπή στο σκορ και βρίσκει μπροστά της μια γνώριμη ομάδα από την περσινή χρονιά. Δεύτερο σερί εντός έδρας ματς για εκείνη και θέλει ιδανικά να αφήσει εκτός συνέχειας την περσινή πρωταθλήτρια της Α’ Αγγλίας. Φυσικά αυτό είναι αρκετά δύσκολο να συμβεί με βάση την ποιότητα των δύο ρόστερ, αλλά σίγουρα το γεγονός ότι θα έχει το κοινό στο πλευρό της θα της δώσει μεγαλύτερο κίνητρο.

Φλίτγουντ Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΓΟΥΙΓΚΑΝ ΑΝΑΛΥΣΗ (ΤΣΑΜΠΙΟΝΣΙΠ)

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία εναντίον της Νόριτς με σκορ 1-1, στα πλαίσια της 2ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον ΜακΚλιν στο 29’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Άαρονς στο 61’.

Σημαντική ισοπαλία για τη Γουίγκαν απέναντι στη Νόριτς. Δέχθηκε τρομερά έντονη πίεση από τους γηπεδούχους, όμως κατάφερε να τους κρατήσει μακριά από την εστία της στο πρώτο μέρος, ενώ βρήκε χώρους και χτύπησε με αντεπιθέσεις, παίρνοντας το προβάδισμα πριν τη λήξη του ημιχρόνου. Στην επανάληψη συνεχίστηκε το ίδιο ακριβώς μοτίβο, με τη Νόριτς να είναι πιο αποτελεσματική, φέρνοντας το ματς στα ίσα.

Με ανεβασμένη ψυχολογία μετά τα θετικά αποτελέσματα που έχει αποσπάσει στην αρχή του πρωταθλήματος, θέλει ιδανικά να πάρει την πρόκριση και να συνεχίσει την πορεία της στο κύπελλο. Γνωρίζει πως θα έχει δύσκολη συνέχεια στη Τσάμπιονσιπ, αλλά αυτό δεν την υποχρεώνει να «παρατήσει» το κύπελλο προκειμένου να επικεντρωθεί εκεί. Χρειάζεται μια εμφάνιση που θα της επιτρέψει να βγάλει μεγαλύτερη ενέργεια μεσοεπιθετικά, ώστε να «ξεσκουριάσει» στο κομμάτι της κατοχής και του ελέγχου της μπάλας.