*Πρώτο παιχνίδι για τη φάση των ημιτελικών στο Κόπα Λιμπερταδόρες, ενώ την ερχόμενη εβδομάδα θα ακολουθήσει ρεβάνς στην έδρα της Μπαρτσελόνα. Είναι κανονικά σε ισχύ ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ, ενώ σε περίπτωση ίδιου σκορ στα δυο ματς, ακολουθεί απευθείας η διαδικασία των πέναλτι.

*Οι δυο ομάδες αναμετρήθηκαν για τη φάση των ομίλων του Κόπα Λιμπερταδόρες 2020, με τη Φλαμένγκο να επικρατήσει και στα δυο παιχνίδια (3-0 εντός, 1-2 εκτός).

ΦΛΑΜΕΝΓΚΟ ΑΝΑΛΥΣΗ (Βραζιλία)

Μετά από οκτώ αναμετρήσεις σε όλες τις διοργανώσεις και με απολογισμό επτά νίκες και μια ισοπαλία, η Φλαμένγκο υπέστη και πάλι την ήττα. Την Κυριακή, η ομάδα του Ρενάτο Γκαούτσο υποδέχθηκε τη Γκρέμιο, για το πρωτάθλημα Βραζιλίας, από την οποία και ηττήθηκε με 0-1. Δεν ήταν καλύτερη και βρέθηκε πίσω στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, είχε ευκαιρίες για να διεκδικήσει κάτι, όμως αποδείχθηκε αρκετά άστοχη στην τελική προσπάθεια. Βρίσκεται έτσι στην τρίτη θέση, με 34 βαθμούς, έντεκα μακριά από την πρωτοπόρο Ατλέτικο Μινέιρο και με δυο παιχνίδια λιγότερα. Επικράτησε στα τρία από τα τέσσερα τελευταία εντός της. Στα προημιτελικά του Κόπα Λιμπερταδόρες, απέκλεισε με δυο νίκες την Κλαμπ Ολίμπια (1-4 εκτός, 5-1 εντός). Επέστρεψαν στις προπονήσεις οι Ντιέγκο, Έβερτον Ριμπέιρο και Μπρούνο Ενρίκε, όμως δεν είναι 100% έτοιμοι για να ξεκινήσουν βασικοί. Εκτός μάχης οι Φιλίπε Λουίς και Αρασκαέτα.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-1 από τη Γκρέμιο, για το πρωτάθλημα. Το τέρμα που δέχθηκε στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, έκρινε και την αναμέτρηση. Χαμένο πέναλτι των φιλοξενούμενων στο φινάλε.

Φλαμένγκο Στατιστικά

*No Goal τα 4/5 τελευταία παιχνίδια της. (δες το στην Bet365)

*No Goal τα 5/6 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

+21. Υπάρχει κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, παρακαλούμε παίξτε υπεύθυνα. Γραμμή βοήθειας: 210 9237777

ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ ΚΛΑΜΠ ΑΝΑΛΥΣΗ (Ισημερινός)

Επιστροφή στα νικηφόρα αποτελέσματα για τη Μπαρτσελόνα Κλαμπ, μετά από πέντε παιχνίδια και με απολογισμό δυο ισοπαλίες και τρεις ήττες. Την Παρασκευή, η ομάδα του Φαμπιάν Μπούστος υποδέχθηκε τη Ντεπορτίβο Κουένκα, για το πρωτάθλημα του Ισημερινού, της οποίας και επικράτησε με 3-2. Ισορροπημένο παιχνίδι μεταξύ των δυο πλευρών, ωστόσο η ίδια αποδείχθηκε πιο εύστοχη στην τελική προσπάθεια, για να πάρει το κάτι παραπάνω. Έφτασε έτσι τους δώδεκα βαθμούς μετά από τις επτά πρώτες στροφές. Μόλις ένα διπλό στις επτά πιο πρόσφατες εξόδους της, μετρώντας ακόμη δυο ισοπαλίες και τέσσερις ήττες. Στον προηγούμενο γύρο του Κόπα Λιμπερταδόρες, απέκλεισε τη Φλουμινένσε, μέσω των εκτός έδρας γκολ (2-2 εκτός, 1-1 εντός).

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 3-2 επί της Ντεπορτίβο Κουένκα, για το πρωτάθλημα. Προηγήθηκε με τον Λόπες στο 27ο λεπτό και παρότι δέχθηκε την ανατροπή (54′, 62′), εν τέλει επικράτησε με τα τέρματα του Μαστριάνι (76′, 90’+).