*Γειτονικό ντέρμπι.

*Η Βίλεμ δεν έχει ηττηθεί ποτέ από τη ΦΚ Αϊντχόφεν (4-3-0). Στις τρεις επισκέψεις της στο συγκεκριμένο γήπεδο μετράει ισάριθμα διπλά.

*Goal/Goal ήρθαν οι 5/6 πρόσφατες συναντήσεις των δύο ομάδων ανεξαρτήτως έδρας.

ΦΚ ΑΪΝΤΧΟΦΕΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 3-1 κόντρα στη Ντεν Μπος. Προηγήθηκε με τον Μπάνις στο 8’, διπλασίασε τα τέρματά της με τον Σέιντορφ στο 23’ και με τον Μπάνις έκανε το 3-0 στο 33’ (πέναλτι). Η Ντεν Μπος μείωσε το σκορ στο 52’ (1-3).

Αναδείχθηκε νικήτρια του ντέρμπι της Βραβάνδης στην πρεμιέρα η ΦΚ Αϊντχόφεν, περνώντας νικηφόρα με 3-1 από την έδρα της Ντεν Μπος. Καταιγιστική στο πρώτο ημίχρονο, ήταν ανώτερη σε όλους τους τομείς από την αντίπαλο και παραγωγική στην επίθεση, σκοράροντας τρεις φορές πριν την ανάπαυλα. Έριξε τους ρυθμούς στο δεύτερο 45λεπτο, αλλά η μείωση του σκορ από την αντίπαλο δεν ήταν αρκετή για να της δημιουργήσει προβλήματα στο υπόλοιπο του αγώνα.

Έδειξε με το… καλημέρα τις άγριες διαθέσεις της η ομάδα του Πέντερς και στοχεύει να πραγματοποιήσει παρόμοια πορεία με την περσινή (μπήκε στα πλέι οφ, αποκλείστηκε απ’ τη Ντεν Χάαγκ). Δεν έχει κερδίσει ποτέ σε επίσημο επίπεδο τη Βίλεμ και ευελπιστεί να το πετύχει την τρέχουσα αγωνιστική περίοδο.

ΦΚ ΑΪΝΤΧΟΦΕΝ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*G/G τα 8/11 πρόσφατα παιχνίδια.

*Over 2.5 τα 8/11 τελευταία ματς.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΒΙΛΕΜ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Γιονγκ Αϊντχόφεν. Βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 57’, ισοφάρισε με τον Σβένσον στο 62’.

Η επιστροφή της στη δεύτερη τη τάξει κατηγορία δεν συνοδεύτηκε με θετικό αποτέλεσμα, με τη Βίλεμ να παραχωρεί 1-1 με την Γιονγκ Αϊντχόφεν στο Τίλμπουρχ. Λίγα πράγματα από τις δύο ομάδες στο πρώτο ημίχρονο, δεν έγιναν πολλές φάσεις στις δύο εστίες, δίκαιο το 0-0 στην ανάπαυλα. Ανώτερη σε όλο το δεύτερο 45λεπτο, από το πουθενά δέχθηκε το γκολ, αντέδρασε άμεσα και έφερε το ματς στην ισορροπία, αλλά δεν κατάφερε στο υπόλοιπο του αγώνα να πετύχει το γκολ της νίκης.

Δεν ήταν αυτό το ξεκίνημα που επιθυμούσε η Βίλεμ στη νέα σεζόν, δείχνει να μην έχει προσαρμοστεί στα δεδομένα της κατηγορίας, ωστόσο αυτό πρέπει να συμβεί άμεσα, διότι θεωρείται απ’ τα μεγάλα φαβορί για την άνοδο στην Eredivisie. Την Πέμπτη ανακοίνωσε μεγάλη μεταγραφή, απέκτησε τον επιθετικό Ντε Λέου (πρώην Γκρόνινγκεν, Έμεν), ο οποίος μπορεί να κάνει τη διαφορά στο πρωτάθλημα.