*Χωρίς χρήση VAR.

*Α’ Γύρος: Σέλμπουρν – Φιν Χαρπς 0-3.

*Β’ Γύρος: Φιν Χαρπς – Σέλμπουρν 1-0.

*Γ’ Γύρος: Σέλμπουρν – Φιν Χαρπς 3-1.

*Με under2.5 γκολ ολοκληρώθηκαν οι τελευταίες 6 αναμετρήσεις μεταξύ των δύο ομάδων με γηπεδούχο τη Φιν Χαρπς.

ΦΙΝ ΧΑΡΠΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα με 0-2 από την Μποέμιανς, την περασμένη αγωνιστική. Καλύτερη στο 1ο ημίχρονο, με τους φιλοξενούμενους να είναι ανύπαρκτοι, χωρίς όμως να καταφέρει να εκεμεταλλευτεί τις όποιες ευκαιρίες δημιούργησε. Μπήκε νωθρά στο β’ μέρος και το πλήρωσε, δεχόμενη το 0-1 στο 55ο λεπτό του παιχνιδιού. Προσπάθησε να αντιδράσει, αλλά η αποβολή του Ρέινι στο 76′ έκανε την αποστολή της ακόμη δυσκολότερη. Δεν απείλησε ουσιαστικά στη συνέχεια, με το τελικό 0-2 να διαμορφώνεται στο 83ο λεπτό της αναμέτρησης.

Τρίτη συνεχόμενη ήττα για τη Φιν Χαρπς, που έχει δεχτεί 9 γκολ στο διάστημα αυτό. Βρίσκεται στην τελευταία θέση της βαθμολογίας, στο -1 από τη Γιου Σι Ντι και τα μπαράζ παραμονής. Μετράει 3 ήττες στα τελευταία 5 εντός έδρας παιχνίδια της, έχοντας δεχτεί τουλάχιστον 2 γκολ σε όλες.

“Έχουμε πολλές απουσίες, αλλά θα πρέπει να παλέψουμε για την παραμονή μας στην κατηγορία”, δήλωσε μεταξύ άλλων ο κόουτς της Φιν Χαρπς. Τιμωρημένος ο Ρέινι. Μακροχρόνια τραυματίες οι Ντίβερς και Γουέμπστερ. Αμφίβολοι οι Καρίγιο, Κόνολι και Τούρις.

Φιν Χαρπς Στατιστικά

*Over2.5 γκολ στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

*Έχει δεχτεί τουλάχιστον 2 γκολ στα τελευταία 5 παιχνίδια της.

ΣΕΛΜΠΟΥΡΝ ΔΟΥΒΛΙΝΟΥ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία χωρίς τέρματα απέναντι στη Σάμροκ Ρόβερς, στο μεταξύ τους ντέρμπι για την περασμένη αγωνιστική. Σε ένα ισορροπημένο παιχνίδι, οι δύο ομάδες έφτασαν πολλές φορές με αξιώσεις στην αντίπαλη περιοχή, όντας εξαιρετικά άστοχες στην τελική προσπάθεια. Έτσι, το 0-0 έμεινε μοιραία μέχρι τέλους.

Έκτο συνεχόμενο παιχνίδι χωρίς νίκη για τη Σέλμπουρν στο πρωτάθλημα (0-3-3). Βρίσκεται στην 7η θέση της βαθμολογίας, βαθμολογικά αδιάφορη για τη συνέχεια του πρωταθλήματος. Μετράει 3 νίκες στα τελευταία 5 εκτός έδρας παιχνίδια της, σε πρωτάθλημα και κύπελλο, όλες συνοδευόμενες από n/g.

Εκτός παραμένουν οι ΜακΣουίνι, Τουρέ, ΜακΈνεφ και Χόκινς.