*Β’ Γύρος: Φιν Χαρπς – Ντάνταλκ 0-1.

*Γ’ Γύρος: Ντάνταλκ – Φιν Χαρπς 3-0.

*Η Ντάνταλκ δεν έχει ηττηθεί στις τελευταίες 10 επισκέψεις της στην έδρα της Φιν Χαρπς (6-4-0).

ΦΙΝ ΧΑΡΠΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα με 3-0 από την Ντέρι Σίτι, την περασμένη αγωνιστική. Απόλυτα παθητική καθόλη τη διάρκεια του παιχνιδιού, δέχτηκε νωρίς το 1-0 (19′)και δεν μπόρεσε ποτέ να αντιδράσει. Δέχτηκε πληθώρα ευκαιριών στη συνέχεια, άντεξε μέχρι το 61′, όταν και δέχτηκε το 2-0 από τον Κάβαναχ. Είδε τους γηπεδούχους να αστοχούν σε πέναλτι στο 76′, με το τελικό 3-0 να διαμορφώνεται στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης.

Πέμπτο συνεχόμενο παιχνίδι χωρίς νίκη για τη Φιν Χαρπς (0-1-4). Βρίσκεται στην 9η θέση της βαθμολογίας, που οδηγεί στα μπαράζ παραμονής, ισόβαθμη με την ουραγό Γιου Σι Ντι, που υποβιβάζεται απευθείας στη 2η κατηγορία με τα τωρινά δεδομένα. Μετράει 2 νίκες στα τελευταία 5 εντός έδρας παιχνίδια της, έχοντας σκοράρει 3 γκολ και στις δύο.

Τραυματίες παραμένουν οι Γουέμπστερ και Ντίβερς. Αμφίβολοι οι Καρίγιο, Κόνολι και Τούρις. Τιμωρημένος ο Μπόιλ.

ΦΙΝ ΧΑΡΠΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*2-3 γκολ στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

*Έχει δεχτεί τουλάχιστον 2 γκολ στα 3/5 τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια της.

Δώρο* Εκπληξη ΔΩΡΕΑΝ – ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΘΕΣΗ! *Ισχύουν Όροι και Προϋποθέσεις. 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΝΤΑΝΤΑΛΚ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα με 1-2 από τη Σεντ Πάτρικς, την περασμένη αγωνιστική. Νωθρό το ξεκίνημα της, δέχτηκε το 0-1 στο 20′, αλλά κατάφερε να επιβάλει το ρυθμό της στο υπόλοιπο α’ μέρος και έφτασε δίκαια στην ισοφάριση, σε κρίσιμο χρονικό σημείο (1-1 στο 45+1′). Η αντεπίθεση της δεν είχε συνέχει στο 2ο ημίχρονο, με τους “Αγίους” να είναι καλύτεροι και να παίρνουν τους τρεις βαθμούς της νίκης στις καθυστερήσεις του αγώνα (1-2 στο 90+3′).

Επιστροφή στις ήττες για την Ντάνταλκ μετά την εντός έδρας νίκη με 2-0 επί της Ντροχέντα. Βρίσκεται στην προνομιούχο 3η θέση της βαθμολογίας, στο +1 από τη Σεντ Πάτρικς, με τέσσερις εναπομείνασες αγωνιστικές, μαζί με τη σημερινή. Μετράει 3 ήττες στα τελευταία 5 εκτός έδρας παιχνίδια της, έχοντας δεχτεί 3 γκολ και στις τρεις.

Εκτός παραμένουν οι Γουίλιαμς, Κέλι και Χόμπαν.