Τελευταία αγωνιστική

*Στην περίπτωση που ομάδες τελειώσουν τη σεζόν ισόβαθμες, το κριτήριο που καθορίζει την τελική κατάταξη είναι η διαφορά τερμάτων.

*Με n/g ολοκληρώθηκαν οι 7 από τις τελευταίες 10 αναμετρήσεις μεταξύ των δύο ομάδων.

ΦΙΝ ΧΑΡΠΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Εκτός έδρας ισοπαλία με 2-2 απέναντι στη Σεντ Πάτρικς, την προηγούμενη αγωνιστική. Σε ένα ισορροπημένο παιχνίδι, η γηπεδούχος προηγήθηκε στο 15ο λεπτό της αναμέτρησης, με τη Φιν Χαρπς να ανατρέπει το εις βάρος της σκορ μέσα σε 5 λεπτά (1-1 στο 16′, 1-2 στο 20′). Η Σεντ Πάτρικς αντέδρασε άμεσα, κάνοντας το 2-2 στο 23′. Το 2ο ημίχρονο ανήκε στη φιλοξενούμενη, χωρίς όμως να καταφέρνει να βρει το γκολ της νίκης.

Αγνοεί τη νίκη εδώ και 7 αγωνιστικές (0-5-2), ένα σερί που την έχει φέρει στην 8η θέση της βαθμολογίας, ισόβαθμη με την 9η Γουότερφορντ, που βρίσκεται στη θέση των μπαράζ υποβιβασμού. Μετράει 5 συνεχόμενες εντός έδρας ισοπαλίες.

Τιμωρημένος ο ΜακΓκίνλι (33 συμμ.).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία με 2-2 απέναντι στη Σεντ Πάτρικς.

Φιν Χαρπς Στατιστικά

*Με Χ ολοκληρώθηκαν οι 5 από τις 7 τελευταίες αναμετρήσεις της.

*G/g στα 3/5 τελευταία παιχνίδια της. (Δες το στην betshop)

*Over2.5 γκολ στα 3/5 τελευταία παιχνίδια της.

ΛΟΝΓΚΦΟΡΝΤ ΤΑΟΥΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Εντός έδρας ισοπαλία με 1-1 απέναντι στη Γουότερφορντ, την προηγούμενη αγωνιστική. Σε ένα ισορροπημένο γενικά παιχνίδι, η ήδη υποβιβασμένη Λόνγκφορντ έμεινε πίσω στο σκορ στο 65ο λεπτό της αναμέτρησης. Αντέδρασε, πίεσε και δέκα λεπτά αργότερα διαμόρφωσε το τελικό 1-1, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Γουίλιαμς.

Ήταν ο πρώτος της βαθμός μετά από 7 συνεχόμενες ήττες. Βρίσκεται στην τελευταία θέση της βαθμολογίας, υποβιβασμένη εδώ και πολλές αγωνιστικές. Μετράει 8 συνεχόμενες εκτός έδρας ήττα, χωρίς να έχει σκοράρει στις τελευταίες 4.

Τιμωρημένοι οι Ρόμπινσον (28 συμμ.)και Μάνλι (32 συμμ./3 γκολ).

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία με 1-1 απέναντι στη Γουότερφορντ.