*Ημιτελική φάση στο Κύπελλο των ΗΠΑ. Τα παιχνίδια είναι μονά και σε περίπτωση ισοπαλίας στην κανονική διάρκεια ακολουθεί παράταση και εάν χρειαστεί πέναλτι.

*Με Over 2.5 ολοκληρώθηκαν τα έξι τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων, ανεξαρτήτου έδρας και διοργάνωσης.

*Στο πρωτάθλημα (Α’ γύρος): Φιλαδέλφεια – Σικάγο 3-1

*Στο πρωτάθλημα (Β’ γύρος): Σικάγο – Φιλαδέλφεια 3-4

ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ ΓΙΟΥΝΙΟΝ

Επιστροφή στα αρνητικά αποτελέσματα για τη Φιλαδέλφεια, μετά και τη νίκη που πήρε επί του Χιούστον (1-3 εκτός). Το Σάββατο, η ομάδα του Τζιμ Κάρτιν έπαιξε εκτός έδρας με το Πόρτλαντ, κόντρα στο οποίο γνώρισε μια βαριά ήττα με 3-0, για το πρωτάθλημα, δεχόμενη και τα τρία τέρματα στο δεύτερο ημίχρονο. Αποτέλεσμα που την διατηρεί στην έβδομη θέση της δυτικής περιφέρειας με 27 βαθμούς.

Στους προηγούμενους γύρους του κυπέλλου, απέκλεισε τις Ρίτσμοντ Κίκερς (5-0 εντός), Νέα Υόρκη (2-1 εντός) και Ορλάντο Σίτι (1-0 εντός). Επικράτησε στα εφτά από τα δέκα τελευταία εντός της, σε όλες τις διοργανώσεις, γνωρίζοντας και τρεις ήττες. Εκτός είναι ο τραυματίας Ιλσίνιο (ΜΕ 17/4).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 3-0 από το Πόρτλαντ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Over 2.5 τα τρία τελευταία επίσημα παιχνίδια. (δες το στην Goalbet)

Το Φιλαδέλφεια – Σικάγο παίζει στην Goalbet
goalbet-logo

ΣΙΚΑΓΟ

Την τρίτη διαδοχική του ήττα στο πρωτάθλημα υπέστη το Σικάγο, μετά και από εκείνες κόντρα στο Τορόντο (1-2 εντός και 3-0 εκτός). Το Σάββατο, η ομάδα του Βέλικο Παούνοβιτς φιλοξενήθηκε από τη Σολτ Λέικ, στην έδρα της οποίας ηττήθηκε με σκορ 2-1. Το μοναδικό τέρμα της στο παιχνίδι, σημείωσε ο Σβαϊνστάιγκερ στο 48ο λεπτό, ισοφαρίζοντας προσωρινά σε 1-1. Βρίσκεται έτσι στην όγδοη θέση της δυτικής περιφέρειας, μαζί με Ορλάντο Σίτι και Τορόντο.

Όσον αφορά το κύπελλο, στους προηγούμενους γύρους απέκλεισε τις Κολόμπους Κρου (1-1, παρ. 2-2, πεν. 9-10), Ατλάντα (0-1 εκτός) και Λουίσβιλ Σίτι (4-0 εντός). Ηττήθηκε και στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια μακριά από την έδρα του, σε όλες τις διοργανώσεις. Αρκετά τα αγωνιστικά προβλήματα για ακόμη μια φορά.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-1 από τη Σολτ Λέικ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Over 2.5 τα οκτώ τελευταία επίσημα παιχνίδια.