*35η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Μπραζίλ Ντε Πελότας – Φιγκεϊρένσε 0-0

*Και οι τρεις αγώνες τους στο παρελθόν σε αυτό το γήπεδο έχουν λήξει under 2,5, με την Φιγκεϊρένσε αήττητη εντός έδρας από την Μπραζίλ Ντε Πελότας.

Δείτε τα Προγνωστικά Βραζιλίας

ΦΙΓΚΕΪΡΕΝΣΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Φιγκεϊρένσε έχασε και από την Σαπεκοένσε, με 2-1 εκτός έδρας, πολύ πιο εύκολα απ’ ότι δείχνει το τελικό σκορ. Αυτή ήταν η δεύτερη ήττα της στα τρία τελευταία παιχνίδια που δεν κερδίζει. Αλλά στο γήπεδό της έχει τρεις νίκες και μόνο μία ήττα, από την πρωτοπόρο Αμέρικα Μινέιρο, στους έξι πιο πρόσφατους αγώνες της.

Ετσι βρέθηκε πάλι εντός ζώνης υποβιβασμού, αλλά τουλάχιστον σε απόσταση βολής, στο -2 για την ακρίβεια, από τις θέσεις παραμονής, αν και έχει μία ακόμη ομάδα από πάνω της στο βαθμολογικό πίνακα εντός επικίνδυνης ζώνης, με την οποία είναι ισόβαθμη, αλλά έχει μία νίκη λιγότερη.

Στον πάγκο της επιστρέφει ο Ζορζίνιο, ο τεχνικός της, που βγήκε από την καραντίνα στην οποία βρισκόταν. Πάντως ξεκαθάρισε πώς παρά την κρισιμότητα του αγώνα, δεν πρόκειται να ρισκάρει την υγεία κάποιων από τους ποδοσφαιριστές του που λείπουν λόγω τραυματισμών και δυστυχώς γι’ αυτόν είναι πολλοί.

Εκτός λόγω τραυματισμών είναι οι Βίκτορ Ολιβέιρα (ΑΜ), Μαρκίνιο (ΜΕ), Τζεοβάνε (ΜΕ), Κάρλος Γκάμπριελ (ΜΕ), Ζόνας Γκιρολέτο (ΤΕ), Αρούκα (ΜΕ), Ματέους Μπρουνέτι (ΑΜ), Τιαγκούινιο (ΑΜ), Αλεμάο (ΑΜ), Ντούντου (ΜΕ), Πάουλο Ρικάρντο (ΑΜ).

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Φιγκεϊρένσε έχασε δίκαια και πιο εύκολα απ’ ότι δείχνει το τελικό 2-1 εκτός έδρας από την Σαπεκοένσε. Η αντίπαλος της ήταν σαφώς πιο επιθετική και πιο απειλητική και βρέθηκε πίσω στο σκορ από τέρμα του Παουλίνιο Μοτσελίν στο 22’. Είχε μόνο μία μεγάλη φάση για να ισοφαρίσει, την οποία σπατάλησε, πριν δεχθεί δεύτερο γκολ από τον Ντερλάν στο 66’ και απλά μείωσε με πέναλτι του Γκονσάλβες στο 84ο λεπτό.

Φιγκεϊρένσε Στατιστικά

*Εχει 12/17 N/G εντός έδρας στο εθνικό πρωτάθλημα (bet365 παίξε νόμιμα)

*Εχει 13/17 under 2,5 εντός έδρας στο εθνικό πρωτάθλημα.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΜΠΡΑΖΙΛ ΝΤΕ ΠΕΛΟΤΑΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Μπραζίλ Ντε Πελότας όχι απλά δεν «μάσησε» από το γκολ που δέχθηκε πρώτη, γύρισε τον αγώνα πριν λήξει το ημίχρονο, κερδίζοντας 2-1 εντός έδρας την Ζουβεντούδε! Αυτή ήταν η τέταρτη νίκη της στα εφτά τελευταία παιχνίδια που έχει μόνο μία ήττα και αυτή στην έδρα της. Μακριά από αυτήν δεν χάνει στους δύο πιο πρόσφατους αγώνες.

Είναι ακριβώς στη μέση του βαθμολογικού πίνακα, αλλά βρίσκεται μόλις στο -5 από την πρώτη τετράδα και τις θέσεις ανόδου, ενώ είναι στο +11 από την ζώνη του υποβιβασμού. Εχει τις περισσότερες ισοπαλίες στο πρωτάθλημα, μαζί με την Βιτόρια.

Τραυματίες είναι οι Ζοάο Ανανίας (ΜΕ), Τάλες (ΜΕ), Γκάμπριελ Ποβέντα (ΕΠ), επιστρέφει από τιμωρία ο Ράφαελ.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Μπραζίλ Ντε Πελότας κέρδισε 2-1 εντός έδρας την Ζουβεντούδε, αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ από τέρμα του Καπιξάμπα στο 26’. Όμως ισοφάρισε πολύ γρήγορα, με πέναλτι του Ματέους Ολιβέιρα στο 30’ και προηγήθηκε τον Ντιέγκο Ιβο στο 36ο λεπτό, ενώ στο δεύτερο ημίχρονο γλίτωσε σε μία περίπτωση από το δοκάρι της για την ισοφάριση, ενώ είχε και η ίδια δοκάρι στη συνέχεια.