*24η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Μποταφόγκο Σάο Πάουλο – Φιγκεϊρένσε 0-1

Φιγκεϊρένσε – Μποταφόγκο Σάο Πάουλο στην Bet365

ΦΙΓΚΕΪΡΈΝΣΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Φιγκεϊρένσε πάλεψε, όμως και πάλι δεν κατάφερε να κερδίσει, χάνοντας με 1-2 εντός έδρας από την Σαμπάιο Κορέα. Αυτή ήταν η τέταρτη ήττα της στα έξι τελευταία παιχνίδια, δεύτερη συνεχόμενη στο γήπεδό της. Και παραμένει εντός ζώνης υποβιβασμού, στο -6 από τις θέσεις παραμονής.

Ο νέος της τεχνικός, Ζορζίνιο, ακόμη ψάχνει την πρώτη του νίκη στον πάγκο της, έπειτα από δύο παιχνίδια εκεί. Αλλά έχει και το ελαφρυντικό του δύσκολου προγράμματος και ενώ οι εμφανίσεις της ομάδας του ήταν πάρα πολύ καλές σε αυτούς τους δύο αγώνες, παρουσιάζοντας εμφανή βελτίωση. Αλλά ξεκαθάρισε πώς χρειάζονται και άλλη βελτίωση, μειώνοντας τα λάθη τους, ενώ στάθηκε και στον παίκτη του που έχασε το πέναλτι.

Παραμένουν εκτός λόγω τραυματισμών οι Βίκτορ Ολιβέιρα (ΑΜ), Μαρκίνιο (ΜΕ), Τζεοβάνε (ΜΕ), χτύπησαν και οι Αλεξάντρο (ΕΠ), Ερισον (ΕΠ). Επιστρέφει από τιμωρία ο μέσος Ματέου Νέρις.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Φιγκεϊρένσε έχασε 1-2 εντός έδρας από την Σαμπάιο Κορέα με ανατροπή, αφού προηγήθηκε με τον Λούκας Μπαρτσέλος στο πέμπτο λεπτό. Και ίσως η πιο καθοριστική φάση να έγινε στο 32’, αφού κέρδισε πέναλτι, αλλά το απέκρουσε ο αντίπαλος τερματοφύλακας. Και ισοφαρίστηκε στο 66’ από εκπληκτικό απευθείας φάουλ του Μαρσίνιο, για να χάσει με γκολ στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων από τον Τζάκσον.

Φιγκεϊρένσε Στατιστικά

*Οι τρεις τελευταίοι αγώνες της είχαν 2-3 γκολ (bet365 παίξε νόμιμα)

*Εχει 8/11 under 2,5 εντός έδρας.

*Εχει 7/11 N/G εντός έδρας.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΜΠΟΤΑΦΟΓΚΟ ΣΑΟ ΠΑΟΥΛΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Μποταφόγκο Σάο Πάουλο έχασε από την Αβαϊ με 0-1 και για μία ακόμη φορά εμφανίστηκε το πρόβλημα της στην επίθεση, αφού όχι απλά δεν σκοράρει, δεν δημιουργεί και ευκαιρίες, προσπαθώντας κυρίως να βρει δίχτυα με μακρινά σουτ. Αυτή ήταν η τέταρτη συνεχόμενη της ήττα, ενώ μακριά από το γήπεδο της έχει πέντε ήττες στα έξι τελευταία παιχνίδια που δεν κερδίζει. Και αυτή είναι εντός ζώνης υποβιβασμού, και μάλιστα πιο πίσω από τη σημερινή της αντίπαλο, στο -2 για την ακρίβεια!

Και αυτή έχει νέο προπονητή στον πάγκο της που ψάχνει την πρώτη του νίκη, τον Μοασίρ Ζούνιορ, αν και αυτός ήταν μόνο στο προηγούμενο παιχνίδι εκεί! Και ο ίδιος διέκρινε σημάδια βελτίωσης στην ομάδα του, αν και χρειάζεται επίσης περισσότερο, ενώ τόνισε πως το σημερινό παιχνίδι είναι πολύ κρίσιμο.

Αμφίβολη είναι η συμμετοχή του τραυματία αμυντικού Γκιγιέρμε Ρομάο. Επιστρέφει από τιμωρία ο επιθετικός Γουέλινγκτον.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Μποταφόγκο Σάο Πάουλο έχασε 0-1 εντός έδρας από την Αβαϊ, χάρη σε ένα τέρμα του Αϊρτον στο 21ο λεπτό και ενώ σε όλη τη διάρκεια του αγώνα ήταν ελάχιστα απειλητική και απλά έχασε μόνο μία μεγάλη ευκαιρία για να ισοφαρίσει.