*19η αγωνιστική.

*Μόλις μια νίκη πήρε η Μαλάτιασπορ στα τελευταία πέντε ματς κόντρα στη Φενέρμπαχτσε ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης (1-2-2).

Δείτε τα Προγνωστικά Τουρκίας

ΦΕΝΕΡΜΠΑΧΤΣΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Στο πρώτο παιχνίδι μετά την απομάκρυνση του Βίτορ Περέιρα, η Φενέρμπαχτσε δεν κατάφερε να περάσει νικηφόρα απ’ την έδρα της Καραγκιουμρούκ την Τετάρτη. Έμεινε πίσω στο σκορ στο 31’, όμως ισοφάρισε λίγο αργότερα με πέναλτι, αφού όμως νωρίτερα είδε τον αντίπαλο να μένει με εννέα παίκτες, αρχικά λόγω χεριού και στη συνέχεια λόγω διαμαρτυρίας. Το υπόλοιπο του αγώνα εξελίχθηκε σε επιθετικό μονόλογο της Φενέρ, που είχε 78% κατοχή και 20 τελικές στο δεύτερο μέρος, ωστόσο αν εξαιρεθεί η μεγάλη ευκαιρία του Βαλένσια στις καθυστερήσεις, δεν είχε καθαρές φάσεις.

Ήταν το πρώτο ματς του Γκιελέ στην άκρη του πάγκου, η παρουσία του θα είναι προσωρινή, όλα δείχνουν ότι επόμενος προπονητής θα είναι ο Γιοακίμ Λεβ, με τον οποίο υπάρχει κατ’ αρχήν συμφωνία. Ο Γερμανός κόουτς εργάστηκε στη Φενέρμπαχτσε και τη σεζόν 1998-1999. Χωρίς νίκη στα τέσσερα τελευταία ματς σ’ όλες τις διοργανώσεις η ομάδα της Κωνσταντινούπολης (0-3-1), έχει μόλις μια νίκη στις τελευταίες πέντε αγωνιστικές (1-3-1), έμεινε στους 29 πόντους και το -17 απ’ την κορυφή, βρίσκεται στο -7 απ’ τη δεύτερη Κόνιασπορ.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 κόντρα στην Καραγκιουμρούκ. Το 1-0 ο Πέσιτς στο 31’, ισοφάρισε ο Εζίλ με πέναλτι στο 40’. Με δέκα παίκτες απ’ το 37’ η Καραγκιουμρούκ, έμεινε με εννέα στο αμέσως επόμενο λεπτό!

ΦΕΝΕΡΜΠΑΧΤΣΕ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Έρχεται από τέσσερα σερί G/G ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης (δες το στην Stoiximan)

*Έρχεται από 3/5 Over 2.5 ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΜΑΛΑΤΙΑΣΠΟΡ ΑΝΑΛΥΣΗ

Ήταν διπρόσωπη στο εντός έδρας παιχνίδι με τη Μαλάτιασπορ την περασμένη Πέμπτη, έμεινε στο 2-2. Έκανε τρομερό πρώτο ημίχρονο, είχε ρυθμό και δημιουργικότητα, σκόραρε δύο φορές μέχρι το 36’ και έδειξε ότι μπορεί να πάρει άνετη νίκη, ωστόσο στο δεύτερο μέρος δεν είχε την ίδια εικόνα. Έδωσε την μπάλα στον αντίπαλο, κλείστηκε στα καρέ της και δε διαχειρίστηκε καλά την κατάσταση, ισοφαρίστηκε στις καθυστερήσεις και στερήθηκε μια νίκη που θα μπορούσε να έχει πάρει άνετα.

Όγδοη σερί αγωνιστική που δεν κερδίζει η Μαλάτιασπορ (0-3-5), είχαν προηγηθεί δύο σερί ήττες από Αλάνιασπορ (2-6) και Ρίζεσπορ (1-0), κέρδισε τελευταία φορά στις 22 Οκτωβρίου! Με 15 πόντους βρίσκεται στην προτελευταία θέση της βαθμολογίας, στο +1 απ’ την ουραγό Γκέζτεπε και στο -3 απ’ τη γραμμή της απευθείας παραμονής. Δε σκόραρε καν στα τέσσερα τελευταία εκτός έδρας ματς η Μαλάτιασπορ (0-1-3). Χωρίς τρομερές απουσίες.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 2-2 κόντρα στην Καϊσέρισπορ. Προηγήθηκε 2-0 η Μαλάτιασπορ με τους Σουϊάρ και Μπουγιούκ μέχρι το 36’, ωστόσο η Καϊσέρισπορ αντέδρασε με τους Γκαβράνοβιτς (56’) και Πεκτεμέκ στις καθυστερήσεις.