* 5η αγωνιστική

* Under 2.5 τα 4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

* Αήττητη η Φενέρμπαχτσε στα 7 τελευταία μεταξύ τους (4-3-0).

ΦΕΝΕΡΜΠΑΧΤΣΕ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη (0-1) επί της Ανκαραγκιουτσού. Ο Σάμουελ (60’) πέτυχε το καθοριστικό γκολ και στο 84’ αποβλήθηκε ο Γιουκσέκ της Φενέρ.

Ιδανικό το πρώτο κομμάτι της σεζόν για τα “καναρίνια”, ο κόουτς Καρτάλ πρόλαβε να κάνει ομάδα τον γαλαξία αστέρων που μετακόμισε στην Πόλη για ένα 9/9 σε Ευρώπη και πρωτάθλημα.

Μετά την εύκολη πρόκριση στους ομίλους του Conference League, πέρασε και από την Άγκυρα στις 3 του μηνός, πιο εύκολα απ΄ότι δείχνει το τελικό σκορ. Είχε τον έλεγχο του αγώνα, στο δεύτερο ημίχρονο απείλησε πολλάκις, πριν και μετά το προβάδισμα, με τον άστοχο Τζέκο να σερβίρει για το 0-1. Ένα διπλό λάθος του Γιουκσέκ την άγχωσε στο φινάλε, παίζοντας με παίκτη λιγότερο, αλλά η διαχείριση ήταν σωστή.

“Είχαμε μία πολύ παραγωγική διακοπή, είδαμε καλύτερα το ρόστερ μας κι εξετάσαμε νέες θέσεις για τους παίκτες.” δήλωσε ο κόουτς Καρτάλ που είδε όλους τους διεθνείς να επιστρέφουν υγιείς.

Τιμωρημένος είναι ο Γιουκσέκ (μέσος), αμφίβολος ο Ναγίρ (φορ), ενώ παραμένει εκτός από την άνοιξη ο Λίνκολν (αρ. μπακ/χαφ). Επέστρεψαν από τραυματισμούς και είναι διαθέσιμοι οι Καντίογλου (μπακ), Μορ (εξτρέμ).

Την Πέμπτη κάνει πρεμιέρα στους ομίλους του Conference League υποδεχόμενη τη Νόρτζελαντ.

ΦΕΝΕΡΜΠΑΧΤΣΕ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* No Goal τα 4/5 τελευταία παιχνίδια της

* Over 2.5 τα 11/12 τελευταία εντός έδρας για το πρωτάθλημα

Παίξε Νόμιμα στην NetBet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΑΝΤΑΛΙΑΣΠΟΡ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία (1-1) με την Καϊσέρισπορ. Ο Τιάμ (34’) άνοιξε το σκορ για την Καϊσέρισπορ και ο Φαν ντε Στρέεκ (44’) ισοφάρισε για την Αντάλιασπορ.

Δίχως νίκη (0-3-1) έκλεισε τον πρώτο μήνα της σεζόν η ομάδα της Αττάλειας, αποτυγχάνοντας να κρατήσει το μηδέν σε κάποιο από τα παιχνίδια της.

Καλύτερη συνολικά στις 2 του μηνός όταν φιλοξένησε την Καϊσέρισπορ, απάντησε πριν το ημίχρονο στο προβάδισμα των φιλοξενούμενων, αλλά η πίεση της επανάληψης δεν καρποφόρησε. Φανερό το κενό στην κορυφή της επίθεσης μετά την πώληση του Ράιτ, ο αντικαταστάτης Μπούκσα παραμένει “άκαπνος”.

Συνεχίστηκαν οι μεταγραφικές κινήσεις, νέο πρόσωπο ο Σαφούρι (μέσος), αποκτήθηκε από την Χαποέλ Μπερ-Σεβά για να καλύψει τη φυγή του Φρέντι.

Μοναδική καταγεγραμμένη απουσία ο τραυματίας Καλουζίνσκι (μέσος).