* Σημειώθηκε under 2,5 στα πέντε από τα έξι τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της Φεϊρένσε για το πρωτάθλημα.

* Η Φεϊρένσε αδυνατεί να σκοράρει στα πέντε από τα επτά τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της για το πρωτάθλημα.

* Η Εστορίλ γνώρισε την ήττα στα πέντε τελευταία παιχνίδια της για το πρωτάθλημα.

ΦΕΪΡΕΝΣΕ

Μόλις μία νίκη κατάφερε να πανηγυρίσει η Φεϊρένσε στις 12 τελευταίες αγωνιστικές που έδωσε για το πρωτάθλημα, αυτή με αντίπαλο την Πάκος Φερέιρα (2-0 εντός έδρας) στις 22 Δεκεμβρίου. Στις υπόλοιπες το συγκρότημα του Νούνο Μάντα σημείωσε τρεις ισοπαλίες και οχτώ ήττες. Στις δύο τελευταίες από αυτές δεν κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της Σπόρτινγκ Λισαβόνας (2-1 εκτός έδρας), ενώ την προηγούμενη βδομάδα μοιράστηκε από ένα βαθμό με την Γκιμαράες (0-0 εντός έδρας). Στις επτά τελευταίες εντός έδρας αναμετρήσεις που έδωσε η Φεϊρένσε για την ίδια διοργάνωση σημείωσε μία νίκη, δύο ισοπαλίες και τέσσερις ήττες. Στις έξι σημειώθηκε no-goal, ενώ στις τέσσερις σημειώθηκαν λιγότερα από τρία γκολ.

Την τελευταία φορά που φιλοξένησε στην έδρα της την Εστορίλ στις 15 Μαΐου του 2011 για το πρωτάθλημα της δεύτερης κατηγορίας η Φεϊρένσε επικράτησε με 1-0. Σημειώθηκε under 2,5 στα πέντε από τα έξι τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της Φεϊρένσε με αντίπαλο την Εστορίλ σε όλες τις διοργανώσεις. «Τα αποτελέσματα είναι εξαιρετικά σημαντικά τόσο για τους οπαδούς, όσο και για εμάς, τους προπονητές. Αν έρθουν αυτά τότε οι οπαδοί θα με συμπαθήσουν περισσότερο», υπογράμμισε μεταξύ άλλων με δηλώσεις του ο προπονητής της Φεϊρένσε.

Προηγούμενο ματς: Από ένα βαθμό μοιράστηκαν Φεϊρένσε και Γκιμαράες στη μεταξύ τους αναμέτρηση στην έδρα της πρώτης (0-0), στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Στατιστικό: Η Φεϊρένσε αγνοεί τη νίκη στα έντεκα από τα 12 τελευταία παιχνίδια της για το πρωτάθλημα.

O bookmaker δεν βρέθηκε

ΕΣΤΟΡΙΛ

Το εισιτήριο για τα ημιτελικά του Κυπέλλου Πορτογαλίας πανηγύρισε η Εστορίλ, μετά την εντός έδρας νίκη της με 2-1 επί της Ακαδέμικα μεσοβδόμαδα. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 30’ με τον Αλίσον Φαρίας, προτού οι φιλοξενούμενου ισοφαρίσουν με τον Τρακίνια στο 58’. Το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση διαμόρφωσε πέντε λεπτά πριν τη συμπλήρωση των 90’ ο Κλέμπερ. Στα ημιτελικά της διοργάνωσης η Εστορίλ θα αντιμετωπίσει σε διπλές αναμετρήσεις την Μπενφίκα. Στο πρωτάθλημα το συγκρότημα του Πέντρο Γκόμεζ Καρμόνα προέρχεται από πέντε σερί ήττες. Πιο συγκεκριμένα δεν κατάφερε να κάμψει την αντίσταση των Σετούμπαλ (2-0 εκτός έδρας), Μπενφίκα (1-0 εντός έδρας), Τσάβες (1-0 εκτός έδρας), Μαρίτιμο (1-0 εντός έδρας) και Αρούκα (2-1 εκτός έδρας).

Κόντρα στην τελευταία την προηγούμενη βδομάδα οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ δέκα λεπτά πριν το τέλος των 90’ με τον Αντίλσον Γκοϊάνο. Η απάντηση των φιλοξενούμενων ήρθε στο 87’ με τον Ζοάο Μπάσο. Το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση διαμόρφωσε στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Κούκα. Στις έξι τελευταίες εκτός έδρας αναμετρήσεις που έδωσε η Εστορίλ για την ίδια διοργάνωση σημείωσε δύο νίκες, μία ισοπαλία και τρεις ήττες. Στις τέσσερις σημειώθηκε no-goal, ενώ παράλληλα σημειώθηκαν λιγότερα από τρία γκολ. Η Εστορίλ αδυνατεί να σκοράρει στα τρία τελευταία παιχνίδια της με αντίπαλο τη Φεϊρένσε σε όλες τις διοργανώσεις.

Προηγούμενο ματς: Νικήτρια αναδείχθηκε η Εστορίλ στην έδρα της επικρατώντας με 2-1 της Ακαδέμικα για το Κύπελλο Πορτογαλίας.

Στατιστικό: Η Εστορίλ γνώρισε την ήττα με ένα γκολ διαφορά στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της για το πρωτάθλημα (παίξτο στην Magicbet)