* 3η Αγωνιστική

* Ο πρώτος του ομίλου προκρίνεται απευθείας στους “16” του θεσμούς, ο δεύτερος παίζει playoffs με ομάδα που έχει τερματίσει 3η στον όμιλό της στο Europa League.

* Οι δύο ομάδες αναμετρώνται για πρώτη φορά

* Τελευταία φορά που αντιμετώπισε γερμανική ομάδα η Φέγενορντ ήταν το 2004 (σε μονό παιχνίδι ομίλου) τη Σάλκε, της οποίας επικράτησε 2-1 στο Ντε Κάιπ.Το 2002 στο ίδιο γήπεδο κατέκτησε το Κύπελλο UEFA με νίκη 3-2 απέναντι στην Ντόρτμουντ!

Δείτε τα Προγνωστικά Conference League

ΦΕΓΕΝΟΡΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Μαγική εικόνα το εντός έδρας 2-2 του Σαββάτου με τη Βάαλβάικ, έχασε ένα τσουβάλι ευκαιρίες και δέχθηκε δύο γκολ σε 5 τελικές των αντιπάλων! Δεύτερη σερί απώλεια για την ομάδα του Ρότερνταμ στην Eredivisie, είχε προηγηθεί της διακοπής η ήττα με 2-1 στο Άρνεμ από τη Φίτεσε. Έχασε έδαφος στη μάχη του τίτλου, έπεσε στην 5η θέση, στο -6 από τον πρωτοπόρο Άγιαξ, αλλά με παιχνίδι λιγότερο.

Στο Conference League ωστόσο έχει βάλεις τις βάσεις για πρόκριση στην επόμενη φάση με 4 πόντους στις δύο πρώτες αγωνιστικές. Στην πρεμιέρα του ομίλου ήταν ξανά άτυχη, στο εκτός έδρας 0-0 με τη Μακάμπι Χάιφα (4-16 οι τελικές) και στη 2η αγωνιστική επικράτησε της Σλάβια Πράγας στο “Ντε Κάιπ” πιο εύκολα απ’ ότι λέει το τελικό 2-1.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία (2-2) με τη Βάαλβαϊκ. Με δοκάρι στο 4′ ξεκίνησε τον αγώνα η Φέγενορντ, έφτιαξε και έχασε πολλές μεγάλες ευκαιρίες μέχρι να προηγηθεί στο 34′ με τον Τόονστρα, έπειτα από κλέψιμο έξω από την αντίπαλη περιοχή. Δύο λεπτά αργότερα, στην πρώτη φάση των φιλοξενούμενων δέχθηκε την ισοφάριση. Σάστισε από το γκολ των αντιπάλων και στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου δέχθηκε την ανατροπή σε δεύτερο χρόνο από αντεπίθεση. Μπήκε ξανά δυνατά στην εκκίνηση της επανάληψης και ισοφάρισε με τον Τιλ, σε φάση που ξεκίνησε από πλάγιο. Δεύτερο δοκάρι για τη Φέγενορντ στο 63′, σπατάλησε πολλές μεγάλες ευκαιρίες ως το φινάλε, αποτυγχάνοντας να πάρει το “τρίποντο”.

ΦΕΓΕΝΟΡΝΤ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Over 2.5 τα 6 τελευταία παιχνίδια της, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης (δες το στη Stoiximan)

* Goal/Goal τα πέντε τελευταία παιχνίδια της, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης

* Over 2.5 τα 6/7 τελευταία ευρωπαϊκά της παιχνίδια

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΟΥΝΙΟΝ ΒΕΡΟΛΙΝΟΥ ΑΝΑΛΥΣΗ

Σε καλή αγωνιστική κατάσταση τον τελευταίο μήνα η Ουνιόν, το Σάββατο πέτυχε 4η συνεχόμενη νίκη, με το ελαφρώς τυχερό 2-0 επί της Βόλφσμπουργκ και σκαρφάλωσε στην 5η θέση της Μπουντεσλίγκα. Στα εγχώρια είχαν προηγηθεί οι νίκες επί των Μάιντς (1-2 εκτός) με ανατροπή και Αρμίνια (1-0 εντός) με γκολ στο 88′.

Ενδιάμεσα επικράτησε πειστικά της Μακάμπι Χάιφα με 3-0 για τη 2η αγωνιστική του Conference League, ενώ στην πρεμιέρα είχε ηττηθεί στην Πράγα από τη Σλάβια με 3-1, πληρώνοντας εν πολλοίς την κόκκινη κάρτα του Γιάκελ από το 39′. Εκεί ισοφάρισε με τον Μπέρενς στο 70′, αλλά ούσα κουρασμένη δέχθηκε δύο γκολ από το 84′ και μετά.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη (2-0) επί της Βόλφσμπουργκ. Με τεράστια ευκαιρία της Βόλφσμπουργκ (δοκάρι σε κενή εστία) ξεκίνησε το ματς στο Βερολίνο, γενικά πιο απειλητικοί οι φιλοξενούμενοι στο πρώτο ημίχρονο. Στο 49′ όμως ο “καυτός” φορ Αβονίγι έκανε το 1-0 στον ανοιχτό χώρο, η Ουνιόν ήλεγξε το ρυθμό στη συνέχεια και έκανε το 2-0 με καρφωτή κεφαλιά του Μπέκερ και μεγάλο λάθος του φιλοξενούμενου τερματοφύλακα.