18η αγωνιστική

*Με g/g+οver2.5 ολοκληρώθηκαν και οι 2 αναμετρήσεις μεταξύ των δύο ομάδων στην ιστορία τους.

*Και στις δύο αναμετρήσεις μεταξύ των δύο ομάδων στην ιστορία τους η Φενέρμπαχτσε επικράτησε με σκορ 2-1.

ΦΑΤΙΧ ΚΑΡΑΓΚΟΥΜΡΟΥΚ ΑΝΑΛΥΣΗ

Εκτός έδρας νίκη με 0-1 επί της Γκοζτέπε, την προηγούμενη αγωνιστική. Σε ένα παιχνίδι με πολλές ευκαιρίες εκατέρωθεν και για τις δύο ομάδες, ήταν εκείνη που ήταν ελάχιστα καλύτερη της αντιπάλου της. Μετά από ένα 1ο ημίχρονο χωρίς τέρματα και με ένα ακυρωθέν γκολ για την Καραγκουμρούκ, το σκορ άνοιξε για τους φιλοξενούμενους στο 78ο λεπτό της αναμέτρησης, με γκολ του Ερκίν. Κατάφερε να αμυνθεί με επιτυχία στο υπόλοιπο παιχνίδι, με το 0-1 να μένει μοιραία μέχρι τέλους.

Ήταν η 1η της νίκη μετά από 3 συνεχόμενες ήττες στο πρωτάθλημα. Βρίσκεται στη 10η θέση του βαθμολογικού πίνακα, στο -4 από τις θέσεις που δίνουν ευρωπαϊκό εισιτήριο για την επόμενη σεζόν. Μετράει 2 συνεχόμενες εντός έδρας ήττες στο πρωτάθλημα. Έχει σκοράρει στα 6 από τα 8 εντός έδρας παιχνίδια της για το πρωτάθλημα.

Μοναδική απουσία για το σύνολο του Φαριόλι ο τραυματίας Φράι (10 συμμ.).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη με 0-1 επί της Γκοζτέπε.

Φατίχ Καραγκουμρούκ Στατιστικά

*Με under2.5 γκολ ολοκληρώθηκαν τα 3 από τα τελευταία 5 παιχνίδια της. (Δες το στην Stoiximan)

*Με n/g ολοκληρώθηκαν τα 3 από τα τελευταία 5 παιχνίδια της.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα
ΦΕΝΕΡΜΠΑΧΤΣΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Εντός έδρας ισοπαλία με 2-2 στο ντέρμπι με την Μπεσίκτας, την προηγούμενη αγωνιστική. Ήταν καλύτερη στο 1ο ημίχρονο και προηγήθηκε δίκαια στο 14′, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Οζίλ. Η Μπεσίκτας έβγαλε αντίδραση και ισοφάρισε άμεσα, κάνοντας το 1-1 στο 25′, με τον Μπερίσα να δίνει ξανά προβάδισμα στους γηπεδούχους, κάνοντας το 2-1 στο 30′. Το β’ μέρος ανήκε στην Μπεσίκτας, με τη Φενέρ να έχει κυρίως ρόλο θεατή. Το τελικό 2-2 διαμορφώθηκε στο 59ο λεπτό της αναμέτρησης, με τους γηπεδούχους να νιώθουν τυχεροί που δεν έχασαν και το βαθμό της ισοπαλίας στο τέλος.

Το αποτέλεσμα αυτό ήταν και η σταγόνα που ξεχείλισε το ποτήρι για τη διοίκηση της Φενέρμπαχτσε, η οποία αποφάσισε την απομάκρυνση του Περέιρα από τον πάγκο της, δίνοντας τέλος στη δεύτερη του θητεία στο σύλλογο. Το σύνολο του Παρέιρα μέτρησε μόλις 2 νίκες στο πρωτάθλημα το τελευταίο δίμηνο. Βρίσκεται στην 6η θέση της βαθμολογίας, στο -1 από τις θέσεις που δίνουν ευρωπαϊκό εισιτήριο για την επόμενη σεζόν. Μετράει 3 ήττες στα τελευταία 5 εκτός έδρας παιχνίδια της στο πρωτάθλημα.

Με πλήρες ρόστερ ταξίδεψε για τη σημερινή αναμέτρηση.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία με 2-2 απέναντι στην Μπεσίκτας.