*Τα έξι τελευταία παιχνίδια της έληξαν με ισοπαλία!

*6/7 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με goal/goal

*4/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με Under 2,5

*Αήττητη παραμένει η Γιάμπλονετς στα 20 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια (0-9-11)!

ΦΑΣΤΑΒ ΖΛΙΝ

Προηγούμενο ματς: Έδειξε σφυγμό και πήρε μεγάλη νίκη με 0-1 απέναντι στην Παρντούμπιτσε εκτός έδρας την περασμένη αγωνιστική. Πέτυχε το μοναδικό γκολ της συνάντησης στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου (45+2′) και διαχειρίστηκε άψογα το προβάδισμα που απέκτησε, ενώ απειλήθηκε ελάχιστα από την αντίπαλό της.

Η πρωτοφανής σε έκταση ήττα από την Μπόλεσλαβ πριν από δύο εβδομάδες (5-9) και τα λαϊκά δικαστήρια που ακολούθησαν, φαίνεται πως έχουν ταρακουνήσει για τα καλά την Ζλιν. Η ουραγός της βαθμολογίας δεν έχει δεχτεί γκολ στα τρία τελευταία επίσημα παιχνίδια της σε όλες τις διοργανώσεις, έχει πάρει μια σπουδαία πρόκριση στο κύπελλο εις βάρος της Μπάνικ Οστράβα και κατάφερε να κερδίσει την Παρντούμπιτσε σε ένα κομβικό για την ίδια παιχνίδι πρωταθλήματος. Δεν έχουν αναφερθεί αγωνιστικά προβλήματα εν όψει του σημερινού αγώνα.

Φάσταβ Ζλιν Στατιστικά

*5/7 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με Under 2,5

*4/6 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με N/G

ΓΙΑΜΠΛΟΝΕΤΣ

Προηγούμενο ματς: Σε ισορροπημένο παιχνίδι, έμεινε στο 1-1 με αντίπαλο την Όλομουτς εντός έδρας την προηγούμενη αγωνιστική. Προηγήθηκε μόλις στο 5′, αλλά η απάντηση της φιλοξενούμενης ήταν εξίσου άμεση (18′). Δεν άλλαξε κάτι μέχρι το τέλος, μολονότι αμφότερες είχαν με το μέρος του καλές στιγμές.

Ανάμεικτα συναισθήματα προκλήθηκαν στις τάξεις της Γιάμπλονετς, μετά και το τελικό 1-1 με αντίπαλο την Όλομουτς. Η ομάδα έδειξε κάποια καλά στοιχεία, αλλά το περιορισμένο ποιοτικό ταβάνι που διαθέτει φέτος, δεν της επιτρέπει να διεκδικεί νίκες σε περιπτώσεις και παιχνίδια που υπερτερεί. Παραμένει πολύ χαμηλά στην βαθμολογία και για μια ακόμη χρονιά, θα δώσει μάχη για την παραμονή της στην μεγάλη κατηγορία. Πάντα εκτός με τραυματισμό ο Ντρχαλ.