* Under 1.5 τα 4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

* Στο 1ο γύρο (02/09): Φαμαλικάο – Φαρένσε 1-0

Δείτε ποιες είναι οι νόμιμες στοιχηματικές εταιρίες

ΦΑΡΕΝΣΕ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία (1-1) με την Τσάβες. Στο 16’ αποβλήθηκε ο Νογκέιρα της Τσάβες, στο 35’ ο Ντουάρτε άνοιξε το σκορ για την Φαρένσε και στο 53’ ο Ερνάντες με πέναλτι ισοφάρισε για την Τσάβες.

Εξ αρχής δεν θα ήταν άσχημος ο εκτός έδρας βαθμός της περασμένης Κυριακής, αλλά έτσι όπως εξελίχθηκε το παιχνίδι η ισοπαλία άφησε πικρία στην ομάδα του νότιου ακρωτηρίου.

Μπήκε ορεξάτη στο παιχνίδι, με διάθεση να πιέσει ψηλά, απείλησε δις πριν κερδίσει την αποβολή παίζοντας με βαθιά μπαλιά στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας. Παραδόξως με παίκτη λιγότερο η Τσάβες άγγιξε το προβάδισμα, αλλά η Φαρένσε είχε άστοχη εξ επαφής κεφαλιά σε κόρνερ, πριν βρει το γκολ μέσα από σωστή ανάπτυξη. Μία λάθος πάσα στην κυκλοφορία “δώρισε” το πέναλτι ισοφάρισης για τους γηπεδούχους κι άργησε να αντιδράσει, ξοδεύοντας δύο μεγάλες φάσεις στα τελευταία λεπτά.

“Είναι ένα σημαντικό παιχνίδι, όπως όλα τα άλλα και πρέπει να καταλάβουμε ότι αυτοί οι τρεις βαθμοί θα μας δώσουν μεγάλη σταθερότητα. Εξετάζουμε τη βαθμολογία και συνειδητοποιούμε ότι είμαστε πολύ κοντά στην επίτευξη των στόχων μας.” δήλωσε ο κόουτς Μότα.

Μοναδικό πρόβλημα για τον έμπειρο τεχνικό ο Κόστα (φορ) που έχασε τα τρία προηγούμενα παιχνίδια.

ΦΑΡΕΝΣΕ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Under 2.5 τα 5/8 τελευταία παιχνίδια της

* No Goal τα 4/6 τελευταία εντός έδρας για το πρωτάθλημα

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΦΑΜΑΛΙΚΑΟ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα (1-0) από τη Μορεϊρένσε. Ο Μαράκας πέτυχε το καθοριστικό γκολ στο 82ο λεπτό.

Αναβλήθηκε το προγραμματισμένο παιχνίδι του προηγούμενου Σαββάτου με την Σπόρτινγκ, λόγω απουσίας επαρκούς αστυνομικής δύναμης στο γήπεδο, με τους ένστολους να διαμαρτύρονται για καθυστερήσεις επιδομάτων.

Έτσι η “φάμα” επιστρέφει στην αγωνιστική δράση μετά από δύο εβδομάδες και μία ακόμη ανεπαρκή εμφάνιση, κατώτερη των προσδοκιών που υπάρχουν βάσει ποιότητας στο ρόστερ.

Στην έδρα της Μορεϊρένσε είχε την πρωτοβουλία (58% κατοχή), αλλά έλειψε η δημιουργία στο τελευταίο τρίτο. Πέραν από ένα δοκάρι στο δεύτερο ημίχρονο δεν απείλησε ουσιαστικά τους συμπαγείς γηπεδούχους, που βρήκαν την λύση σε δεύτερο χρόνο από στατική φάση. Με τον κίπερ Ζούνιορ να κάνει λάθος έξοδο για να δεχθεί το γκολ, όπως λάθος ήταν οι αντιδράσεις τους και στην τελευταία εντός έδρας ήττα από την Μπράγκα (1-2).

Δίχως καταγεγραμμένες απουσίες ταξίδεψε για το σημερινό παιχνίδι.