*Η αναμέτρηση διεξάγεται με περιορισμένο αριθμό θεατών στις κερκίδες.

*Στον πρώτο γύρο: Ακρόπολις – Φάλκενμπεργκ 1-0

Δείτε τα Προγνωστικά Σουηδίας

ΦΑΛΚΕΝΜΠΕΡΓΚ ΑΝΑΛΥΣΗ

Από τη δεύτερη διαδοχική της νίκη στο πρωτάθλημα προέρχεται η Φάλκενμπεργκ, μετά και από εκείνη επί της Τρέλεμποργκ (1-0 εντός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Τόμπιας Τούβεσον φιλοξενήθηκε από τη Βαστέρας, της οποίας και επικράτησε με 0-1. Καλύτερη στον αγωνιστικό χώρο, δημιούργησε περισσότερες ευκαιρίες και πήρε δίκαια το θετικό αποτέλεσμα, παρότι δέχθηκε τη μείωση στη μοναδική αξιόλογη ευκαιρία που είχε η αντίπαλός της.

Σταθερά εντός της επικίνδυνης ζώνης και πιο συγκεκριμένα στην 14η θέση, μαζί τη Βαστέρας, έχοντας συγκεντρώσει 18 βαθμούς, δυο λιγότερους από τη ζώνη παραμονής. Θετικός στον covid-19 βρέθηκε ο κόουτς Τούβεσον, μπήκε σε καραντίνα και δεν θα είναι στον πάγκο σήμερα. Εκτός μάχης παραμένει ο Λίνους Νταλ, αμφίβολος ο Άνταμ Έρικσον που έγινε αναγκαστική αλλαγή κόντρα στη Βαστέρας.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 1-3 επί της Βαστέρας, για το πρωτάθλημα. Πήρε προβάδισμα δυο τερμάτων με τους Κιζίτο (26′) και Έρικσον (49′) και παρότι δέχθηκε τη μείωση στο 85′, εν τέλει πέτυχε και τρίτο τέρμα, τέσσερα λεπτά αργότερα, και πάλι με τον Κιζίτο.

Φάλκενμπεργκ Στατιστικά

*Goal/Goal τα 4/5 τελευταία παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα. (δες το στην Betshop)

*Goal/Goal τα 4/5 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα.

21+ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 Εποπτεία εμπ. επικ/νίας: ΕΕΕΠ

ΑΚΡΟΠΟΛΙΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Επιστροφή στα αρνητικά αποτελέσματα για την Ακρόπολις, μετά και τη νίκη που πανηγύρισε στην έδρα της Νόρμπι (0-1 εκτός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Γιάννη Χριστόπουλου υποδέχθηκε τη Βάρναμο, από την οποία και ηττήθηκε με 1-2. Αποτέλεσμα που την αδικεί, καθώς οι δυο πλευρές ήταν ισάξιες σε γενικές γραμμές, ενώ το παιχνίδι κρίθηκε από τις λεπτομέρειες, στο φινάλε.

Μετά και από αυτή την απώλεια, είναι στην ένατη θέση με 20 βαθμούς, όσους έχουν και οι Έστερ, Γκάις και Έργκριτε, κόντρα στις οποίες υστερεί. Στο +2 η διαφορά της από τη ζώνη του υποβιβασμού. Έμεινε αήττητη στις τρεις τελευταίες εξόδους της, επικρατώντας στις δυο πιο πρόσφατες εξ αυτών.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 1-2 από τη Βάρναμο, για το πρωτάθλημα. Πήρε προβάδισμα στο ένατο λεπτό με τον Γιόχανσον, για να δεχθεί την ισοφάριση με πέναλτι στο 32′ και εν τέλει να επικρατήσει με το τέρμα του Μπετσίτοβιτς, στις καθυστερήσεις.